OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Postmenopauza: návrat k pokoju

Po roku bez menštruácie nastáva fáza postmenopauzy. Je to teda koniec? Nie hneď! Ne úplne!

Postmenopauza: návrat k pokoju

Niektoré symptómy ako návaly tepla či výkyvy nálad postupne miznú. Riziko osteoporózy, kardiovaskulárnych chorôb, strata sexuálneho apetítu, ťažkosti s močením a zmeny postavy však pretrvávajú. Čo sa pleti týka, aj naďalej dochádza k stenčovaniu a strate hustoty kože, klesá množstvo lipidov, čo vedie k strate elasticity a vláčnosti, pleť je stále suchšia, ochabnutejšia, objavujú sa vrásky. Nie je pochýb, že obdobie postmenopauzy je jednoducho ďalšou životnou fázou.
Ako k postmenopauze pristupovať? Pokúste sa túto novú fázu prijať, nájsť vnútorný pokoj a na budúcnosť pozerať s optimizmom. To sa síce ľahko povie, tu je ale pár návodov, ktoré by Vám mohli pomôcť sústrediť sa na pokoj po otrasoch, ktorými ste prešli v období menopauzy.

Meditácia: ako nájsť cestu k pokoju

Meditácia ponúka celý rad benefitov ako pre telo, tak pre myseľ. Je to presne to pravé pre opätovné nastolenie silného ducha, vnútorného pokoja a ujasnenie si toho, čo v živote chcete.
Vedeli ste, že vedci preukázali, že pravidelná meditácia znižuje stres, zmierňuje zápal a spomaľuje starnutie buniek? Už po pätnástich minútach každodennej meditácie budete mať viac energie, budete zrelaxovaní a menej náchylní k úzkosti?
Meditácia sa ukázala aj ako veľmi prospešná pre zdravý stav mysle. Budhistický mních a oficiálny prekladateľ Dalajlámu Ricard Matthieu je dnes jedným z hlavných zástancov týchto mentálnych benefitov. Vo svojej knihe a v mnohých rozhovoroch vysvetľuje, ako môže meditácia pomôcť zvládať emócie, predchádzať výkyvom nálad a ako je možné vďaka nej nájsť väčšiu pohodu a vnútorný pokoj. Meditácia vraj tiež pomáha zmierňovať úzkosti a depresie.

Je jasné, že meditatívny stav buddhistického mnícha nedosiahnete cez noc. Naučiť sa meditovať môže chvíľu trvať! Pokiaľ ale budete každý deň meditovať po svojom, môže to Váš každodenný život naozaj zmeniť k lepšiemu.

Potrebujete viac dôvodov, aby ste začali meditovať?

Tu ich máte rovno 10!
1. Vďaka meditácii máte viac energie, pociťujete menej únavy.
2. Meditácia upokojuje nervovú sústavu a zmierňuje ataky úzkosti.
3. Meditácia môže zmierniť neovládateľnú chuť na jedlo či cigarety.
4. Meditácia zlepšuje fungovanie mozgu, pamäť a koncentráciu.
5. Meditácia cibrí myšlienky.
6. Meditácia pomáha zvládať emócie.
7. Meditácia zmierňuje agresiu a zvyšuje toleranciu k ostatným, aj samým sebe.
8. Meditácia Vám dáva pocit ukotvenia.
9. Meditácia Vám dáva príležitosť vnímať svet inak, pozitívnejšie.
10. Meditácia obnovuje vnútorný mier, sebavedomie a pohodu.

Meditácia: Praktický sprievodca v dvoch krokoch

Krok 1: Sústreďte sa na dýchanie.

Posaďte sa, zavrite oči, dýchajte prirodzene. Všetku svoju pozornosť zamerajte na nádych a výdych, na to, čo cítite v nose, v pľúcach, v bruchu. Sústreďte sa iba na dýchanie.

Krok 2: Sústreďte sa na svoje telo.

Seďte, oči majte stále zatvorené, dýchajte prirodzene. Potom sa 30 sekúnd sústreďte na svoju hlavu, tvár, krk a postupne aj ďalšie časti tela až po prsty na nohách. Celú svoju myseľ zamerajte na svoje telo.Pamätajte si, že meditácia chce cvik, je to rovnaké ako s behaním. Pokiaľ sa Vaše myšlienky túlajú, je to normálne. Každá lekcia Vám pomôže sústrediť sa o niečo dlhšie. Všetko je iba otázkou tréningu mysle.

Začnite každé ráno niekoľkými minútami a jednotlivé seansy postupne predlžujte. Meditácia sa čoskoro stane súčasťou Vašej každodennej rutiny ako čistenie zubov – v prípade meditácie však so zenovým výsledkom!

Náš ikonický prípravok

Post-Menopause<br />Relipidačný remodelačný denný krém pre obdobie postmenopauzy

Post-Menopause
Relipidačný remodelačný denný krém pre obdobie postmenopauzy

( 15 názorov )

Pre obdobie peri- a postmenopauzy<br />Meno 5 Bi-Sérum

Pre obdobie peri- a postmenopauzy
Meno 5 Bi-Sérum

( 42 názorov )

Post-menopause<br />Relipidačný spevňujúci nočný krém pre obdobie postmenopauzy

Post-menopause
Relipidačný spevňujúci nočný krém pre obdobie postmenopauzy

go to top