OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

SKINCONSULTAI

Vaša osobná diagnostika starnutia pleti vyvinutá s dermatológmi s využitím umelej inteligencie.

Vyskúšať teraz
Skinconsult

Odporúčanie dermatológov - ako starnúť pomaly podľa veku

Poprední dermatológovia odporúčajú, ako bojovať s jednotlivými problémami, ktoré trápia rôzne vekové skupiny žien.

Odporúčanie dermatológov - ako starnúť pomaly podľa veku

Mimo viditeľných známok starnutia, nižšej úrovne hydratácie, stenčovania pokožky alebo scitlivenia pleti sú tu škodlivé vplyvy vonkajšieho prostredia ako UV žiarenie a znečistenie, ktoré sa negatívne podpisujú na našej pleti, preto je nevyhnutné ju dôkladne chrániť a čistiť. 

Nezáleží na tom, koľko máte rokov, hydratovaná pleť, hĺbková výživa s antioxidantmi a používanie ochranných slnečných filtrov s SPF najmenej 25 môže znížiť poškodenie buniek. Táto neutralizácia tichého starnutia je ďaleko účinnejšia než napravovanie už vzniknutých škôd, ktoré trápia jednotlivé vekové skupiny.

Keď máte 20

Pokiaľ sa Vám stále robia pupienky, hľadajte nemastné prípravky bez obsahu olejov, ale zato s obsahom kyseliny salicylovej. Vaša pleť Vám v budúcnosti poďakuje. Taktiež sa snažte piť dostatok vody, pravidelne cvičiť a dostatočne spať, aspoň 8 hodín denne.

Keď máte 30

Začínajú sa objavovať jemné linky, odtieň pleti je nevyvážený. Začnite s používaním protivráskových prípravkov, hlavne v oblasti očného okolia. Mali by ste používať aj prípravky s obsahom antioxidantov a tiež ich zaradiť do Vášho jedálnička. Jedzte dostatok kelu, ostružín a kivi, aby ste sa dokázali vnútorne brániť vonkajším faktorom, ktoré negatívne ovplyvňujú pleť. Používajte šetrný odličovač s hydratačnými zložkami.

Keď máte 40

Vrásky a pigmentové škvrny sa pravdepodobne skôr či neskôr objavia na Vašej pleti, takže Vaším cieľom je zjednotiť pleť a podporiť tvorbu kolagénu. Počas tohto obdobia pleť začína strácať svoj jas a hladkú textúru. Dlhodobá hydratácia je dôležitejšia než kedykoľvek predtým. Používajte sérum s kyselinou hyalurónovou, a potom naneste prorivráskový krém.  Vhodný je  odličovač s hydratačnými zložkami.

Keď máte 50 a viac

Hormonálne zmeny vedú k dehydratovanej pleti. Menej estrogénu zanecháva pleť suchšiu a menej elastickú a pigmentové škvrny sú stále problém. S týmito problémami bojujte pomocou protivráskových krémov s obsahom vyživujúcich olejov na podporu hydratácie a jednotného odtieňa pleti.

Náš ikonický prípravok

 • Best-seller

  Fluidný krém - obrázok výrobku

  SLOW ÂGE

  Fluidný krém

  Denné krémy

  Krém spomaľujúci prejavy starnutia pleti

 • Najčítanejšie

  Buďte v menopauze v pohode

  Pleť

  Buďte v menopauze v pohode

  Menopauza je dôležité obdobie v živote každej ženy, kedy dochádza k poklesu tvorby hormónov, čo môže mať u každej ženy iný dôsledok. O menopauze existuje rad mýtov a falošných povier, ktoré môžu mať negatívny dopad na vnímanie tejto životnej fázy aj na samotnú psychiku žien. Preto vám prinášame rozhovor so psychologičkou a mentálnou koučkou Kamilou Velkovou, ktorá vám objasní, prečo sa nemusíte menopauzy báť.

  Prečítať článok

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

  1 minúta
  na analýzu
  Vašej pleti

  Urobte si selfie

  Vyplňte informácie o svojom profile

  Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaša silná stránka
  Vrásky pod
  očami
  Vaša priorita
  Strata pevnosti pleti

  Objavte
  SkinconsultAI

  circle1circle2circle3circle4