OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

SKINCONSULTAI

Vaša osobná diagnostika starnutia pleti vyvinutá s dermatológmi s využitím umelej inteligencie.

Vyskúšať teraz
Skinconsult

Odborné rady od expertov Vichy, ako žiť počas menopauzy lepšie

Hovorili sme s koučkou jogy, výživovou špecialistkou a profesorkou šťastia o tom, ako žiť počas menopauzy lepšie. Cvičte, objavte svoj vnútorný zen, upravte svoj jedálniček a rozhodnite sa byť šťastná!

Odborné rady od expertov Vichy, ako žiť počas menopauzy lepšie

Inštruktorka a koučka v oblasti jogy: Jane Mountain


„Joga síce nie je všeliek, to platí aj pre obdobie menopauzy, ale pravidelné cvičení je jedným zo zásadných spôsobov, ako sa vyrovnať s nepríjemnými symptómami. Problémy so spánkom, návaly tepla, bolesť a výkyvy estrogénu môžu počas menopauzy úroveň stresu vystreliť do závratných výšin. Na zmiernenie stresu môže výborne zafungovať hlboké dýchanie alebo predýchanie pri pomalých regeneračných sériách jogových póz. Joga tiež zlepšuje pohyblivosť kĺbov a pružnosť svalov. Ranná prax môže pomôcť zmierniť siliace bolesti. Vďaka niekoľkým pozdravom slnku s následnou krátkou meditáciou pred spaním omnoho ľahšie zaspíte, môžete tak zmierniť i celkové problémy so spánkom.” Jane Mountain, zakladateľka Adventure Yoga

Vďaka joge môžete pociťovať menšiu chuť do jedlo a na cigarety. Joga Vám pomôže lepšie zvládať emócie, zlepšuje funkciu mozgu, pamäť, koncentráciu a cibrí myšlienky. Dáva Vám pevnú pôdu pod nohami a zmierňuje prípadnú agresivitu. Ponúka pozitívnejší pohľad na svet, navracia vnútorný pokoj a mier a sebavedomie!

Joga v období menopauzy nie je všeliek, ale pravidelné cvičenie je jedným zo zásadných spôsobov, ako sa vyrovnať so symptómami.

Jane Mountain

Výživová špecialistka: Sandra Greenbank


Výživová poradkyňa Sandra Greenbank sa špecializuje na plodnosť a zdravie žien. Podelí sa s nami o svojich top 5 tipov.

1. Do jedálnička zaraďte fytoestrogény
„Rastlinné hormóny známe pod označením fytoestrogény sú slabé rastlinné estrogény, ktoré sú obsiahnuté v mnohých potravinách rastlinného pôvodu – napr. v sóji a ľanovom semienku, v ovse, cíceri, jablkách či mrkve. Tieto potraviny vyvažujú hladiny estrogénu: majú estrogénny účinok v prípade, že máte estrogénu nedostatok, alebo estrogén blokujú, pokiaľ sa v organizme objavuje jeho nadbytok. Ak do svojho jedálnička zaradíte sóju, konzumujte ju najlepšie v tradičnom fermentovanom stave. Do polievok, dusených pokrmov, ryže alebo omáčok môžete primiešať miso pastu, tá je veľmi chutná!“

2. Navýšte množstvo vlákniny
„Vaše telo sa starých hormónov zbavuje pri prechode črevami. Pokiaľ nedôjde k efektívnemu vylúčeniu estrogénu, je absorbovaný späť do tela. Jedálniček s vysokým obsahom vlákniny pomôže tieto hormóny odstrániť a zlepšiť tak hormonálnu rovnováhu.”

3. Vyhnite sa kofeínu, alkoholu a korenenému jedlu
„Kofeín, alkohol a korenené jedlá môžu prispievať k návalom tepla. Pozorujte teda symptómy a pokiaľ máte pocit, že sa s konzumáciou týchto pochutín zhoršujú, radšej sa im vyhnite!“

4. Navýšte príjem omega 3 mastných kyselín
Mnoho žien sa pokúša schudnúť tak, že zo svojej stravy vyradia tuky. To však môže viesť k nedostatku esenciálnych mastných kyselín, najmä omega 3 mastných kyselín. Dôsledkom je suchá pleť, štiepenie nechtov, lámanie vlasov, únava, depresia, bolesť kĺbov, suchosť očí, nedostatok motivácie, ťažkosti s chudnutím, zabúdanie, bolesť pŕs. Všetky tieto symptómy môžu byť pripisované aj menopauze. Stojí za to zvážiť kvalitné doplnky stravy s obsahom rybieho tuku, pretože naša strava všeobecne obsahuje nedostatok omega 3 mastných kyselín.

5. Pozor na chemické látky narúšajúce činnosť endokrinných žliaz (EDC)
Expozícia endokrinným disruptorom býva spájaná so skorším nástupom menopauzy*.
Je absolútne nemožné vyhnúť sa všetkým chemikáliám, bolo by ale dobré expozíciu chemikáliám aspoň zmierniť, kedykoľvek je to možné. Môžete napríklad nakupovať mäso, mliečne produkty a zeleninu v bio kvalite. Vyraďte ryby z chovu alebo jedzte menšie ryby, u ktorých je menšia pravdepodobnosť, že v sebe majú nakumulované toxíny. Kupujte netoxické čistiace prostriedky a aviváže. Pite filtrovanú vodu, neuchovávajte jedlo v plastových nádobách, nepoužívajte plastové nádoby pri ohreve v mikrovlnnej rúre. Riady s nepriľnavými povrchmi radšej nahraďte riadmi z nehrdzavejúcej ocele alebo smaltu. To by som mimochodom odporučila všetkým!”


* http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0116057

Profesorka šťastia: Dr. Florence Servan-Schreiber


„Môže Vám to pripadať úplne samozrejmé, ale šťastie nenájdete náhodou. Je potrebné, aby ste si vytvorili svoje vlastné,“ tvrdí profesorka šťastia Florence Servan-Schreiber. Vysvetľuje, že naša kapacita šťastia je z 50 % predprogramovaná (vplyvom génu 5HTT), 10 % je dané vonkajšími vplyvmi a 40 % záleží na tom, ako veci interpretujeme.“ Nie je to o tom, čo sa nám deje, ale o tom, ako pristupujeme k tomu, čo sa nám deje. Jej rada? „Pokiaľ chcete mať lepší život, alebo čo najlepší (…), kým budete premýšľať o zmene, pokúste sa v svojom dni nájsť tri veci, za ktoré sa cítite vďačná. Vďačnosť nám umožňuje nielen užiť si náš súčasný život, ale tiež žiť dlhšie, a to až o 7 rokov.“

Šťastie nenájdete náhodou, vytvorte si ho.

Dr Florence Servan-Schreiber

Náš ikonický prípravok

 • Magistral Elixir Revitalizačný olej - obrázok výrobku

  NEOVADIOL

  Magistral Elixir Revitalizačný olej

  Séra na tvár

  Pre zrelú pleť scitlivenú po menopauze

 • Vyhladzujúci krém pre kontúry pier a očí - obrázok výrobku

  NEOVADIOL

  Vyhladzujúci krém pre kontúry pier a očí

  Očné krémy

  Vyhladzujúci krém obnovujúci hustotu pleti pre ženy v období menopauzy

 • Najčítanejšie

  Buďte v menopauze v pohode

  Pleť

  Buďte v menopauze v pohode

  Menopauza je dôležité obdobie v živote každej ženy, kedy dochádza k poklesu tvorby hormónov, čo môže mať u každej ženy iný dôsledok. O menopauze existuje rad mýtov a falošných povier, ktoré môžu mať negatívny dopad na vnímanie tejto životnej fázy aj na samotnú psychiku žien. Preto vám prinášame rozhovor so psychologičkou a mentálnou koučkou Kamilou Velkovou, ktorá vám objasní, prečo sa nemusíte menopauzy báť.

  Prečítať článok

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

  1 minúta
  na analýzu
  Vašej pleti

  Urobte si selfie

  Vyplňte informácie o svojom profile

  Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaša silná stránka
  Vrásky pod
  očami
  Vaša priorita
  Strata pevnosti pleti

  Objavte
  SkinconsultAI

  circle1circle2circle3circle4