OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Mineralizujúca voda Vichy: história francúzskeho prírodného zdroja

Mineralizujúca voda Vichy je stáročia oceňovaná vďaka svojim priaznivým účinkom na pleť. Obzrime sa späť a pozrime sa na históriu tejto francúzskej prírodnej pramenitej vody.

Mineralizujúca voda Vichy: história francúzskeho prírodného zdroja

Všetko začalo pred 2 000 rokmi v srdci vulkánov vo francúzskom regióne Auvergne. Voda uctievaná v dobe Keltov a období Rímskej ríše Unikátna voda pramení vo Vichy, je čistá, liečivá a prirodzene bohatá na 15 minerálov. Táto voda je rovnako mineralizovaná ako pred tisíc rokmi a pochádza z hlbín francúzskej zeme. Kelti ju oslavovali a uctievali. Rimania uznali jej liečivé schopnosti a rímske ženy ju velebili kvôli jej účinku na zjemnenie pleti a zmiernenie začervenaných miest na pokožke. Tento vzácny prameň zasvätili bohyni krásy. Od tej doby už ubehlo mnoho rokov, ale tento prameň s prírodnou vodou s vysokým obsahom minerálov aj tak naďalej púta pozornosť.

Markíza de Sévigné: prvá ambasádorka Mineralizujúcej vody Vichy

V sedemnástom storočí sa mesto Vichy stalo hlavným centrom pre zdravie. Členovia aristokracie sa tu pravidelne schádzali, a prameňu tak dodávali ako spoločenskú, tak aj medicínsku prestíž. Do Vichy sa uchyľovala aj Markíza de Sévigné a to vtedy, keď bola unavená zo spoločenského života na dvore Kráľa Slnka. Bola tu liečená kvôli reumatizmu. Objavili sa tiež jej písomnosti, kde vychvaľuje účinky vody z prameňa vo Vichy: „Pokožka je vďaka tejto vode hebká a vyhladená, nie vysušená a drsná.“ Kozmetická vizionárka, ktorá predbehla čas.

Keď sa Vichy stalo prvými európskymi kúpeľmi

V roku 1861 boli pramene Mineralizujúcej vody Vichy prehlásené za miesto verejného záujmu, a to dekrétom podpísaným Napoleonom II., ktorý sám trpel reumatizmom. V tej dobe sa „Vichy-les-Bains“ stali prvými lekársky predpisovanými kúpeľmi v Európe a prijímali okolo 20 000 návštevníkov ročne.

Vichy Mineralizing Water: the history of a French natural resource_2

Vichy a zrod dermokozmetiky

Až v roku 1931 Dr. Haller (francúzsky lekár z mesta Vichy) objavil neuveriteľnú schopnosť vody hojiť rany. Práve táto neobyčajná účinnosť ho inšpirovala a on začal študovať prínosy vody a jej minerálov na pleť. Tým vytvoril značku Vichy. Železo, vápnik, mangán… To sú iba niektoré z rôznorodých 15 minerálov, ktoré voda Vichy obsahuje a ktoré jej dodávajú regeneračné, upokojujúce a posilňujúce účinky. V roku 1996 Vichy prvýkrát predstavilo svoju mineralizujúcu vodu vo fľaši s rozprašovačom, čo zákazníkom umožnilo vodu používať mimo mesta Vichy. Od tej doby sa Mineralizujúca voda Vichy stala skutočným spojencom pleti pri vlnách tepla. Je ale aj prírodným kozmetickým prípravkom ošetrujúcim pokožku celej rodiny. Je teda základom celého radu ošetrujúcich prípravkov Vichy pre posilnenú a krajšiu pleť.

Náš ikonický prípravok

 • Mineralizujúca termálna voda - obrázok výrobku

  MINERALIZUJÚCA TERMÁLNA VODA

  Mineralizujúca termálna voda 

  Termálna voda

  Hypoalergénna, bez parfumu a konzervačných látok

 • Najčítanejšie

  Dr. Prosper Haller a príbeh o pôvode Vichy

  Hodnoty značky

  Dr. Prosper Haller a príbeh o pôvode Vichy

  Vichy má bohaté skúsenosti vo vývoji inovatívnych prípravkov, ktoré sú prispôsobené individuálnym potrebám rôznych typov pleti. Pozrite sa s nami na video, ktoré zachytáva celý príbeh o tom, ako Dr. Prosper Haller spôsobil revolúciu vo svete starostlivosti o pleť a o tom, ako jeho myšlienky naďalej ovplyvňujú celý kozmetický priemysel.

  Prečítať článok

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

  1 minúta
  na analýzu
  Vašej pleti

  Urobte si selfie

  Vyplňte informácie o svojom profile

  Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaša silná stránka
  Vrásky pod
  očami
  Vaša priorita
  Strata pevnosti pleti

  Objavte
  SkinconsultAI

  circle1circle2circle3circle4