OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

MINÉRAL 89 Hyaluron-Booster: Pre cestovanie a dlhé lety

Od nedostatku spánku, poškodenia UV žiarením a znečistením, tlaku v kabíne a klimatizácie až po neočakávané zmeny teplôt. Títo agresori môžu mať z dlhodobého hľadiska výrazný dopad na zdravie vašej pleti.

Čo sa vlastne deje s pokožkou pri cestovaní?

Lúče UV žiarenia sú pre pleť hlavným agresorom. Sú totiž príčinou predčasného starnutia. UV žiarenie je prítomné počas celého roka, a to aj keď je zatiahnuté. Lúče prenikajú cez sklo a zároveň sa odrážajú od ostatných povrchov, ako je napríklad voda. Môžu spôsobiť jemné linky, vrásky, stratu pevnosti pleti a problémy s pigmentáciou.

Čiastočky znečistenia spôsobujú oxidáciu lipidov na povrchu pleti. Výsledkom je podráždená pleť a pokles vitamínu E, ktorý je zásadný pre boj s dôsledkami oxidačného stresu a  nadmernú produkciu séba. Opakované vystavovanie čiastočkám znečistenia zvyšuje tiež pravdepodobnosť vzniku porúch pigmentácie.  

Zmeny teplôt hrajú tiež dôležitú úlohu. Teploty sa môžu v krajine, z ktorej odlietate a vašou destináciou dramaticky líšiť. Pleť tak zažíva teplotný šok. Pleť potrebuje čas, aby sa prispôsobila zmenám okolitého prostredia. Náhle zmeny teplôt či klímy môžu vyústiť do straty vody, vďaka čomu môžete pociťovať napnutie pleti.

Ako lietanie ovplyvňuje vašu pleť?

Predovšetkým je dôležité si uvedomiť, že pokožka pracuje optimálne, keď sa vlhkosť vzduchu pohybuje v rozmedzí 40 % až 70 % (priemerná vonkajšia klíma). Najvyššia úroveň vlhkosti v lietadle je však iba okolo 10 %. To vedie k suchej pleti a oslabeniu funkcie kožnej bariéry. Pleť je krehkejšia, citlivejšia a ľahšie dôjde k jej podráždeniu.

Nedostatok spánku narúša funkciu kožnej bariéry. Pleti tak dlhšie trvá zotaviť sa z vonkajšieho podráždenia a rýchlejšie u nej dochádza k dehydratácii. Spomaľuje sa tiež mikrocirkulácia a objavujú sa viditeľné známky únavy ako jemné linky a mdlý vzhľad pleti.

Cestovanie medzi kontinentmi môže „zmiasť“ biologické hodiny pokožky a zhoršiť proces jej obnovy. Pozrime sa napríklad na večerný let z Tokia, ktorý ráno končí v LA. Po prílete je pleť stále v nočnom režime (doba, kedy dochádza k regenerácii buniek). Teraz je však vystavená lúčom UV žiarenia zo slnečného svitu v LA.
Dopad rozdielnosti časových pásiem môže narušiť schopnosť pleti regenerovať sa. Pleť je menej pružná a pevná.

Pribaľte si na cesty Minéral 89 Hyaluron-Booster!

Teraz už viete, aký vplyv má cestovanie na vašu pleť. Ako teda tento dopad čo najviac zmierniť? Tajomstvo spočíva v tom, zaistiť, aby vaša rutina starostlivosti opleť spĺňala tri základné potreby pleti: hydratáciu, komfort a odolnosť.

Ľahká gélová textúra boosteru Minéral 89 je skvelým východiskovým bodom pre vašu cestovateľskú rutinu starostlivosti o pleť. Po vyčistení pleti aplikujte na končeky prstov (umyte si najskôr ruky) alebo do dlane, a potom jemne rozotrite na tvár pre okamžitú dávku hydratácie. Minéral 89 môže doplniť vašu súčasnú rutinu starostlivosti o pleť. Prípravok aplikujte na pleť pred nanesením krému s SPF faktorom, ktorý vás ochráni pred UV žiarením.


Minéral 89 môžete tiež navrstviť pod hustejší denný krém, ochránite tým pleť naopak pred chladnejšími teplotami a klimatizáciou.

Kyselina hyalurónová je spoločne s preslávenou Mineralizujúcou vodou Vichy súčasťou intenzívne hydratačného zloženia Minéral 89, ktorá maximalizuje zadržiavanie vody a posilnenie pleti. Kyselina hyalurónová pomáha zabraňovať transepidermálnej strate vody a Mineralizujúca voda Vichy bohatá na 15 dôležitých minerálov je zásadných pre dlhodobé zdravie pleti. Perfektný kokteil pre hydratovanú, sviežu a posilnenú pleť aj počas cestovania!

Náš ikonický prípravok

Hyaluron-Booster Očný 15 ml - obrázok výrobku

Hyaluron-Booster Očný 15 ml

Každodenní dávka síly pro vaše oční okolí

( 1 názorov )

go to top