OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Kľúčové ingrediencie pre zlepšenie jemných vlasov v období po menopauze.

Máte teraz, keď už máte 50, jemnejšie vlasy? Máme pre Vás tipy na top ingrediencie, vďaka ktorým sa kvalita Vašich jemných vlasov v období postmenopauzy zlepší.

Kľúčové ingrediencie pre zlepšenie jemných vlasov v období po menopauze.

Mnohé ženy po menopauze uvádzajú, že si robia starosti o kvalitu alebo textúru svojich vlasov. Našťastie existuje niekoľko inovatívnych riešení! Pozrime sa na 3 ingrediencie s potenciálom zlepšiť vzhľad vlasov v období po menopauze – od prírodnej rhamnózy až po Filloxan, jednu z najinovatívnejších molekúl spoločnosti
L´Oréal.


Mineralizujúca voda Vichy vulkanického pôvodu – upokojuje suchú, svrbiacu vlasovú pokožku

V období po menopauze má mnoho žien suchšiu a olupujúcu sa vlasovú pokožku, ide o dôsledok kolísajúcich hormonálnych hladín. To môže viesť k tendencii škrabať sa a prehnane vlasy česať, čo môže rednúce vlasy ešte viac poškodiť. Mineralizujúca voda upokojuje a posilňuje pokožku pri korienkoch a bolo preukázané, že zmierňuje aj pocity svrbenia a/alebo pichania.[1]

[1] Štúdie vykonané na 26 dobrovoľníkoch používajúcich Mineralizujúcu vodu Vichy vulkanického pôvodu vs. obyčajnú vodu ukázali výrazné zlepšenie pocitov svrbenia a pichania.

Filloxan – viaže sa na vlasy a dodáva im objem

Táto revolučná molekula, vyvinutá spoločnosťou L’Oréal po 17 rokoch výskumu, sa viaže na vlasové vlákno vďaka inovatívnej 3D sieti, obaľuje každý pramienok tak, aby vlasy vyzerali plnšie a objemnejšie. Bonus: tento zhusťujúci efekt pretrvá až po dobu 10 umytí!

Rhamnóza – zlepšuje zdravie vlasovej pokožky

Rhamnóza je prirodzene sa vyskytujúci cukor. Ide o kľúčovú ingredienciu pre zlepšenie kvality vlasov. Testy na rekonštruovanej koži ukazujú, že rhamnóza podporuje tvorbu bunkových vlákien, in-vitro štúdie tiež preukázali pozitívny účinok na rast vlasových folikulov. A práve to je po menopauze pre rast často jemnejších vlasov zásadné.

Najčítanejšie

Kolagén – všetko, čo potrebujete vedieť

Ingrediencie

Kolagén – všetko, čo potrebujete vedieť

Čo ste počuli, je pravda. Vaša pleť je na ňom závislá.
Pamätáte si dobu, kedy ste vôbec netušili, že je kolagén pre pleť dôležitý? Mali ste asi tak dvadsať rokov a produkcia kolagénu u vás bola taká vysoká (približne o 75 %  vyššia než s terajším postupujúcim vekom), že ste o ňom práve dvakrát nepremýšľali. Slovo kolagén ste niekde letmo započuli, vedeli ste, že ide o proteín a že nejakým spôsobom súvisí so štruktúrou pleti.

Prečítať článok

Peptidy: zoznámte sa s anti-ageingovou ingredienciou, ktorá mení všetko

Ingrediencie

Peptidy: zoznámte sa s anti-ageingovou ingredienciou, ktorá mení všetko

Peptidy sú novou anti-ageingovou ingredienciou, po ktorej by ste sa rozhodne mali poobzerať.
Retinol, antioxidanty, AHA kyseliny a vitamín C – všetky tieto zložky sú na zozname používaných kozmetických ingrediencií. Skoro by sa zdalo, že k nim každý mesiac pribudne nová superaktívna látka. Najnovšou senzáciou, o ktorej sa teraz v kozmetike hovorí, sú peptidy – krátke reťazce aminokyselín, z ktorých majú niektoré schopnosť opätovne obnoviť produkciu kolagénu a spomaliť tak proces starnutia. Vysvetlíme vám, prečo by ste túto anti-ageingovú ingredienciu mali poznať.

Prečítať článok

Viac než len hydratácia! Kyselina hyalurónová posúva anti-ageing na ďalšiu úroveň!

Ingrediencie

Viac než len hydratácia! Kyselina hyalurónová posúva anti-ageing na ďalšiu úroveň!

Prečo je hydratujúca kyselina hyalurónová darom aj v starostlivosti proti starnutiu pokožky? 

Kyselina hyalurónová, tajomstvo hydratovanej a vyplnenej pokožky. Najúčinnejšia hydratačná dermatologická aktívna látka. Ingrediencia, ktorá skrátka funguje. Nové technológie vstrebávania do pokožky ešte násobia jej účinky. Inovácie v procedúrach a inovácie v zložení ešte zvyšujú účinky na vyplnenie jemných liniek. Od mikroihličiek koncentrovanej kyseliny hyalurónovej pre difúziu do hlbšej vrstvy pokožky až po niekoľko jej foriem kombinovaných pre zvýšenie účinnosti, vitajte v ďalšej generácii kyseliny hyalurónovej.

Prečítať článok

go to top

Skinconsult

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

1 minúta
na analýzu
Vašej pleti

Urobte si selfie

Vyplňte informácie o svojom profile

Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

v_woman-2.jpg
Jemné linkyVaša silná stránka
Vrásky pod
očami
Vaša priorita
Strata pevnosti pleti

Objavte
SkinconsultAI

circle1circle2circle3circle4