OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Čo sú to kožné peptidy a čo môžu pre vašu pokožku urobiť?

Aké sú výhody kožných peptidov? Prečo sú vo vašej rutine proti starnutiu nutnosťou? Objavte ako peptidy, najnovšie „buzzword" v oblasti krásy, môžu pomôcť proti starnutiu pokožky.

Pokiaľ viete niečo o starnutí pokožky, určite ste už počuli o kožných peptidoch, proteínových fragmentoch vyzdvihovaných ako najnovšie anti-age aktívne ingrediencie. Pravdepodobne viete aj to, že udržiavanie hladiny kolagénu v pokožke je počas starnutia kľúčom k udržaniu mladistvej pokožky. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je výber pleťového prípravku, ktorý obsahuje špecifické peptidy, ktoré ako aktívna látka posilňujú kolagén. Existuje mnoho rôznych peptidov, z ktorých sa každý zameriava na konkrétnu oblasť, ale z hľadiska starnutia pleti je produkcia kolagénu najvyššie na zozname prianí.

Strata kolagénu v priebehu času vedie k jemným linkám, vráskam a strate tonicity.

Ako hlavné spojivo pokožky, udržiava kolagén pokožku pevnú a pružnú. S vekom ale telo tvorí kolagénu stále menej, najmä pokiaľ bola pokožka vystavená veľkému poškodeniu UV žiarením alebo toxickému cigaretovému dymu. Strata kolagénu v priebehu času vedie k jemným linkám, vráskam a poruchám pigmentácie, takže z hľadiska starostlivosti o pleť sú investície do ochrany a produkcie kolagénu účinným spôsobom, ako bojovať proti procesu starnutia. Peptidy s tým môžu pokožke pomôcť. Čo ale vlastne robia? Tu je všetko, čo potrebujete vedieť.

Kožné peptidy sú prirodzené


Tieto krátke reťazce aminokyselín sa v tele vyskytujú prirodzene a tvoria základ mnohých bielkovín, vrátane kolagénu, keratínu a elastínu, ktoré sa v koži nachádzajú. Rastlinné peptidy, predovšetkým z rastlín hrachu a pšenice, sa často používajú v pleťových prípravkoch na posilnenie bielkovín už v koži prítomných.

Kožné peptidy môžu telo povzbudiť, aby vytváralo viac kolagénu


Prienikom do receptorových buniek peptidy spúšťajú metabolické akcie a účinne ich stimulujú, aby napríklad vytvorili alebo využili živiny. V pleťovom prípravku to zvyčajne znamená stimuláciu buniek hlboko vo vnútri pokožky, aby syntetizovali viac kolagénu, jeden z proteínov, ktoré udržiavajú pokožku neporušenú, čím je odolnejšia voči procesu starnutia.

Kožné peptidy môžu pokožku spevniť


Kolagén pomáha udržiavať dve hlavné vrstvy pokožky – hornú vrstvu alebo dermis; a druhú vrstvu alebo epidermis – pohromade. Počas procesu starnutia sa epidermis stenčuje a spojovacia vrstva medzi dermis a epidermis sa splošťuje, čo spôsobuje pokles a stratu pružnosti. Stimuláciou pokožky, aby vytvorila viac kolagénu a posilnením už prítomného kolagénu, majú peptidy v pokožke účinok na tonicitu aj pružnosť. Viac kolagénu znamená pevnejšiu, hladšiu a mladšiu pleť.

Rôzne kožné peptidy fungujú rôznymi spôsobmi


Zameraním sa na veľmi presné receptory v koži môžu rôzne peptidy stimulovať rôzne účinky. Napríklad peptid Dermican™ podporuje obnovu tkaniva. Ďalšie peptidy môžu pôsobiť na rozjasnenie pokožky, redukciu akné či zlepšenie rozacey. Od vyhladenia jemných liniek a nápravy poškodenia až po zvýšenie hydratácie a zlepšenie pigmentácie pleti, starostlivosť o pleť proti starnutiu často obsahuje peptidy, a to najmä tie, ktoré stimulujú telo, aby efektívnejšie vytváralo kolagén, a pomáhajú tak udržiavať pokožku tonizovanú a hladkú.

Kožné peptidy je možné kombinovať s ďalšími aktívnymi látkami


Peptidy sú samé o sebe skvelé, ale rovnako ako mnoho vecí, sú lepšie ako súčasť balíčka. Výber krému, ako je Liftactiv Collagen Specialist, ktorý spája silné spojenie pleťových peptidov proti starnutiu s rozjasňujúcim vitamínom C, pomáha tiež v oblasti hydratácie a oxidácie. Popri účinkoch na pevnosť a pružnosť založených na peptidoch je dvojitou zbraňou proti starnutiu.

Pri správnom použití môžu byť peptidy aktívnymi hráčmi v starostlivosti o pleť, stimulujú obnovu a regeneráciu kožných buniek a hrajú hlavnú úlohu pri riešení niekoľkých rôznych známok starnutia cielenou akciou. Urobte si priestor na produkty s obsahom peptidov vo vašej každodennej rutine starostlivosti o pleť, a získate výhodu proti starnutiu.

Náš ikonický prípravok

 • VICHY COLLAGEN SPECIALIST NOČNÝ - obrázok produktu
 • Najčítanejšie

  Kolagén – všetko, čo potrebujete vedieť

  Ingrediencie

  Kolagén – všetko, čo potrebujete vedieť

  Čo ste počuli, je pravda. Vaša pleť je na ňom závislá.
  Pamätáte si dobu, kedy ste vôbec netušili, že je kolagén pre pleť dôležitý? Mali ste asi tak dvadsať rokov a produkcia kolagénu u vás bola taká vysoká (približne o 75 %  vyššia než s terajším postupujúcim vekom), že ste o ňom práve dvakrát nepremýšľali. Slovo kolagén ste niekde letmo započuli, vedeli ste, že ide o proteín a že nejakým spôsobom súvisí so štruktúrou pleti.

  Prečítať článok

  Peptidy: zoznámte sa s anti-ageingovou ingredienciou, ktorá mení všetko

  Ingrediencie

  Peptidy: zoznámte sa s anti-ageingovou ingredienciou, ktorá mení všetko

  Peptidy sú novou anti-ageingovou ingredienciou, po ktorej by ste sa rozhodne mali poobzerať.
  Retinol, antioxidanty, AHA kyseliny a vitamín C – všetky tieto zložky sú na zozname používaných kozmetických ingrediencií. Skoro by sa zdalo, že k nim každý mesiac pribudne nová superaktívna látka. Najnovšou senzáciou, o ktorej sa teraz v kozmetike hovorí, sú peptidy – krátke reťazce aminokyselín, z ktorých majú niektoré schopnosť opätovne obnoviť produkciu kolagénu a spomaliť tak proces starnutia. Vysvetlíme vám, prečo by ste túto anti-ageingovú ingredienciu mali poznať.

  Prečítať článok

  Viac než len hydratácia! Kyselina hyalurónová posúva anti-ageing na ďalšiu úroveň!

  Ingrediencie

  Viac než len hydratácia! Kyselina hyalurónová posúva anti-ageing na ďalšiu úroveň!

  Prečo je hydratujúca kyselina hyalurónová darom aj v starostlivosti proti starnutiu pokožky? 

  Kyselina hyalurónová, tajomstvo hydratovanej a vyplnenej pokožky. Najúčinnejšia hydratačná dermatologická aktívna látka. Ingrediencia, ktorá skrátka funguje. Nové technológie vstrebávania do pokožky ešte násobia jej účinky. Inovácie v procedúrach a inovácie v zložení ešte zvyšujú účinky na vyplnenie jemných liniek. Od mikroihličiek koncentrovanej kyseliny hyalurónovej pre difúziu do hlbšej vrstvy pokožky až po niekoľko jej foriem kombinovaných pre zvýšenie účinnosti, vitajte v ďalšej generácii kyseliny hyalurónovej.

  Prečítať článok

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

  1 minúta
  na analýzu
  Vašej pleti

  Urobte si selfie

  Vyplňte informácie o svojom profile

  Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaša silná stránka
  Vrásky pod
  očami
  Vaša priorita
  Strata pevnosti pleti

  Objavte
  SkinconsultAI

  circle1circle2circle3circle4