OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Čo sú to kožné peptidy a čo môžu pre vašu pokožku urobiť?

Aké sú výhody kožných peptidov? Prečo sú vo vašej rutine proti starnutiu nutnosťou? Objavte ako peptidy, najnovšie „buzzword" v oblasti krásy, môžu pomôcť proti starnutiu pokožky.

Pokiaľ viete niečo o starnutí pokožky, určite ste už počuli o kožných peptidoch, proteínových fragmentoch vyzdvihovaných ako najnovšie anti-age aktívne ingrediencie. Pravdepodobne viete aj to, že udržiavanie hladiny kolagénu v pokožke je počas starnutia kľúčom k udržaniu mladistvej pokožky. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je výber pleťového prípravku, ktorý obsahuje špecifické peptidy, ktoré ako aktívna látka posilňujú kolagén. Existuje mnoho rôznych peptidov, z ktorých sa každý zameriava na konkrétnu oblasť, ale z hľadiska starnutia pleti je produkcia kolagénu najvyššie na zozname prianí.

Strata kolagénu v priebehu času vedie k jemným linkám, vráskam a strate tonicity.

Ako hlavné spojivo pokožky, udržiava kolagén pokožku pevnú a pružnú. S vekom ale telo tvorí kolagénu stále menej, najmä pokiaľ bola pokožka vystavená veľkému poškodeniu UV žiarením alebo toxickému cigaretovému dymu. Strata kolagénu v priebehu času vedie k jemným linkám, vráskam a poruchám pigmentácie, takže z hľadiska starostlivosti o pleť sú investície do ochrany a produkcie kolagénu účinným spôsobom, ako bojovať proti procesu starnutia. Peptidy s tým môžu pokožke pomôcť. Čo ale vlastne robia? Tu je všetko, čo potrebujete vedieť.

Kožné peptidy sú prirodzené


Tieto krátke reťazce aminokyselín sa v tele vyskytujú prirodzene a tvoria základ mnohých bielkovín, vrátane kolagénu, keratínu a elastínu, ktoré sa v koži nachádzajú. Rastlinné peptidy, predovšetkým z rastlín hrachu a pšenice, sa často používajú v pleťových prípravkoch na posilnenie bielkovín už v koži prítomných.

Kožné peptidy môžu telo povzbudiť, aby vytváralo viac kolagénu


Prienikom do receptorových buniek peptidy spúšťajú metabolické akcie a účinne ich stimulujú, aby napríklad vytvorili alebo využili živiny. V pleťovom prípravku to zvyčajne znamená stimuláciu buniek hlboko vo vnútri pokožky, aby syntetizovali viac kolagénu, jeden z proteínov, ktoré udržiavajú pokožku neporušenú, čím je odolnejšia voči procesu starnutia.

Kožné peptidy môžu pokožku spevniť


Kolagén pomáha udržiavať dve hlavné vrstvy pokožky – hornú vrstvu alebo dermis; a druhú vrstvu alebo epidermis – pohromade. Počas procesu starnutia sa epidermis stenčuje a spojovacia vrstva medzi dermis a epidermis sa splošťuje, čo spôsobuje pokles a stratu pružnosti. Stimuláciou pokožky, aby vytvorila viac kolagénu a posilnením už prítomného kolagénu, majú peptidy v pokožke účinok na tonicitu aj pružnosť. Viac kolagénu znamená pevnejšiu, hladšiu a mladšiu pleť.

Rôzne kožné peptidy fungujú rôznymi spôsobmi


Zameraním sa na veľmi presné receptory v koži môžu rôzne peptidy stimulovať rôzne účinky. Napríklad peptid Dermican™ podporuje obnovu tkaniva. Ďalšie peptidy môžu pôsobiť na rozjasnenie pokožky, redukciu akné či zlepšenie rozacey. Od vyhladenia jemných liniek a nápravy poškodenia až po zvýšenie hydratácie a zlepšenie pigmentácie pleti, starostlivosť o pleť proti starnutiu často obsahuje peptidy, a to najmä tie, ktoré stimulujú telo, aby efektívnejšie vytváralo kolagén, a pomáhajú tak udržiavať pokožku tonizovanú a hladkú.

Kožné peptidy je možné kombinovať s ďalšími aktívnymi látkami


Peptidy sú samé o sebe skvelé, ale rovnako ako mnoho vecí, sú lepšie ako súčasť balíčka. Výber krému, ako je Liftactiv Collagen Specialist, ktorý spája silné spojenie pleťových peptidov proti starnutiu s rozjasňujúcim vitamínom C, pomáha tiež v oblasti hydratácie a oxidácie. Popri účinkoch na pevnosť a pružnosť založených na peptidoch je dvojitou zbraňou proti starnutiu.

Pri správnom použití môžu byť peptidy aktívnymi hráčmi v starostlivosti o pleť, stimulujú obnovu a regeneráciu kožných buniek a hrajú hlavnú úlohu pri riešení niekoľkých rôznych známok starnutia cielenou akciou. Urobte si priestor na produkty s obsahom peptidov vo vašej každodennej rutine starostlivosti o pleť, a získate výhodu proti starnutiu.

Náš ikonický prípravok

Best-seller

Collagen Specialist Denný krém

Collagen Specialist Denný krém

Koriguje viditeľné známky straty kolagénu

50ml

( 129 názorov )

VICHY COLLAGEN SPECIALIST NOČNÝ - obrázok produktu

COLLAGEN SPECIALIST NOČNÝ
Komplexný nočný krém proti vráskam a znižovaniu kvality kolagénu v pleti

50 ml

( 1 názorov )

B3 Sérum proti pigmentovým škvrnám<br />a vráskam

B3 Sérum proti pigmentovým škvrnám
a vráskam

Zníženie pigmentácie a zjednotenie odtieňa pleti

30ml

( 21 názorov )

H.A. SPEVŇUJÚCI KRÉM PROTI VRÁSKAM- SUCHÁ PLEŤ

H.A. SPEVŇUJÚCI KRÉM PROTI VRÁSKAM- SUCHÁ PLEŤ

KOREKCIA JEMNÝCH LINIEK A VRÁSOK

( 1 názorov )

SÉRUM RETINOL SPECIALIST

SÉRUM RETINOL SPECIALIST

Pôsobí na všetky známky starnutia pleti

30ml

( 1 názorov )

go to top