OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Ako sa starať o citlivú vlasovú pokožku

Od šampónu, ktorý používate, až po spôsob, ako vlasy upravujete. Tu je päť krokov k tomu, aby ste nemali podráždenú vlasovú pokožku.

Ako sa starať o citlivú vlasovú pokožku

1. Správny šampón

Pokiaľ máte citlivú vlasovú pokožku, vašou hlavnou prioritou pri výbere šampónu je to, aby bol vhodný pre citlivú pokožku a aby bol hypoalergénny. Vyhnite sa sulfátom, ktoré môžu vlasovú pokožku nielen podráždiť, ale aj zbaviť vlasy ich prirodzeného premastenia. Mali by ste tiež vedieť, že šampóny pre citlivú vlasovú pokožku sú k dispozícii vo verziách pre rôzne typy vlasov, takže nemusíte siahnuť hneď po prvom, ktorý uvidíte!

2. Umývajte a oplachujte svoje vlasy správne


Trenie šampónu na vlasoch môže rýchlo spôsobiť ich lámanie a podráždenie. Namiesto toho šampón jemne vmasírujte do pokožky hlavy. To isté platí pri oplachovaní. Aby ste vlasy účinne opláchli a pritom ich neponičili, rukami z nich jemne vytláčajte šampón od korienkov ku končekom a potom vlasy rukami prechádzajte, pokiaľ sa prípravok celkom nevymyje.

3. Ako si vysušiť vlasy

V ideálnom prípade vlasy nechajte voľne vyschnúť na vzduchu. To ale pre väčšinu ľudí nie je možné (práca, chladné počasie atď.). Použite bavlnený uterák a absorbujte ním nadbytočnú vodu, potom nastavte fén na nízky stupeň, sušte smerom dole a fén držte vo vzdialenosti aspoň 5 cm od korienkov, aby ste zamedzili podráždeniu vlasovej pokožky.

4. Vlasový styling pre citlivú vlasovú pokožkou


Umývanie vlasov môžete robiť správne, ale pokiaľ vlasy často upravujete, môžete aj tak bojovať s citlivou vlasovou pokožku. Tupírovanie môže byť pre vlasy a vlasovú pokožku škodlivé, preto sa mu radšej vyhnite, ak je to možné. Čo sa týka stylingových vlasových prípravkov tu platí, že menej je viac. Nános peny, gélu alebo spreja môže vyústiť do krehkých, nezdravo vyzerajúcich vlasov a podráždenej vlasovej pokožky.

5. Doplnky, ktorým sa radšej vyhnite

Ak máte citlivú vlasovú pokožku, dajte si pozor na doplnky. Klobúky, a to aj v zimnom období, môžu byť vaším najväčším nepriateľom. Vlasová pokožka totiž ich pričinením nedýcha a hrubé látky navyše môžu spôsobiť svrbenie. Pokiaľ si nie ste istí či trpíte intoleranciou na určitý materiál, odporúčame vám nechať sa otestovať. Sponky a ostré štipce do vlasov sú tiež zakázané, pretože počas dňa narážajú do pokožky, čím riskujete zhoršenie už existujúcej citlivosti.

Najčítanejšie

Rôzne druhy lupín – aké trápia vás?

Vlasy

Rôzne druhy lupín – aké trápia vás?

Trápia vás lupiny a nemôžete sa ich aj napriek všetkým snahám zbaviť? Možno je čas zmeniť starostlivosť o vlasovú pokožku. Poradíme vám, ako sa zbaviť suchých a mastných lupín, a vysvetlíme, aký je medzi nimi vlastne rozdiel.

Prečítať článok

Densi-Solutions: 3 kroky pre obnovu hustoty vlasov

Vlasy

Densi-Solutions: 3 kroky pre obnovu hustoty vlasov

Na vlasy v dnešnej dobe pôsobí stále viac negatívnych faktorov. UV žiarenie, znečistenie, fénovanie, farbenie atď. To všetko má za následok poškodenie štruktúry vlasu, ktorý je potom slabý, unavený a má väčší sklon k vypadávaniu. Laboratóriá Vichy a DERCOS preto vyvinuli kompletný regeneračný rad 3 prípravkov DENSI-SOLUTIONS!

Prečítať článok

go to top

Skinconsult

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

1 minúta
na analýzu
Vašej pleti

Urobte si selfie

Vyplňte informácie o svojom profile

Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

v_woman-2.jpg
Jemné linkyVaša silná stránka
Vrásky pod
očami
Vaša priorita
Strata pevnosti pleti

Objavte
SkinconsultAI

circle1circle2circle3circle4