OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI*

Zdravý vzhľad pleti je výrazne ovplyvnený mnohými vonkajšími a vnútornými faktormi exposomu, stav pleti sa tiež zhoršuje v dôsledku ich kumulatívneho pôsobenia.

ZAČNITE TERAZ

7Známok starnutia scanujem…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Akné v zime: Ako sa starať o suchú pleť so sklonom k nedokonalostiam?

Máte obavy, že vonkajšie teploty ovplyvnia vaše akné počas zimy? Čítajte ďalej a objavte tipy, ako mať v zimnom počasí pleť so sklonom k nedokonalostiam úplne pod kontrolou.

Akné v zime: Ako sa starať o suchú pleť so sklonom k nedokonalostiam?

Pravda alebo mýtus: akné sa v zime zhoršuje

Hoci sa veľa ľudí s nedokonalosťami pleti v zime sťažuje na zhoršenie symptómov, fenomén vzniku „sezónneho“ akné nie je vedecky podložený. Aj keď je podľa niektorých dôkazov možné, že UV žiarenie má veľký vplyv na tvorbu nedokonalostí[1] – teda aspoň zozačiatku – zima navzdory všeobecnému presvedčeniu k zhoršeniu stavu akné neprispieva. 

Odborná štúdia vykonaná na 139 účastníkoch ukázala, že tretina osôb zaznamenala zhoršenie akné v zimnom období, tretina počas leta a tretina nezaznamenala žiadne sezónne výkyvy. [2]
Vnímanie symptómov osôb trpiacich akné sa však môže značne líšiť, iné štúdie totiž neodhalili žiadne konkrétne dôkazy, ktoré by preukázali spojitosť medzi striedaním ročných období a zhoršením akné. [3][4] Riešenie symptómov spojených s akné v zime aj v lete teda spočíva v kontrole množstva mazu a zabráneniu prenosu baktérií spôsobujúcich akné na pleti. 


Tipy, ako sa v zime starať o pleť so sklonom k akné

Aby ste v zime mali akné úplne pod kontrolou, je dôležité pleti zaistiť dostatočnú hydratáciu, aby mohla odolávať studenému a suchému vetru a chladným teplotám bez toho, aby došlo k narušeniu rovnováhy produkcie séba.

Nadmerné používanie tonika s obsahom alkoholu či tradičných adstringentných čistiacich prípravkov môže viesť k tomu, že pleť bude produkovať príliš veľa séba, aby vyrovnala suchosť. Mali by ste preto v zimnom období voliť radšej výživnejší denný krém, ktorý vykompenzuje dehydratáciu. Zároveň je však nutné pleti dopriať dôkladné čistenie, aby nedošlo k šíreniu baktérií. 

S poklesom teplôt vám môže okrem prispôsobenia rutiny starostlivosti pomôcť aj pár zmien v životnom štýle. Vyhnite sa prípravkom, ktoré nie sú hypoalergénne. Tie totiž môžu pleť podráždiť. (Chápeme, že vianočné kozmetické sety vyzerajú lákavo, ale buďte opatrní). A skúste to nepreháňať s horúcimi kúpeľmi a sprchovaním v príliš teplej vode, pretože extrémne teploty môžu pokožku tiež podráždiť.

Sources:
[1]
http://www.dermagazine.fr/soleil-et-acne-pas-vraiment-amis/
[2] Gfesser, M. et al, ‘Seasonal variations in the severity of acne vulgaris’ in International Journal of Dermatology 35.2 (1996) pp. 116-117 [Accessible at: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8850040]
[3] Al-Ameer, A. et al, ‘Demographic features and seasonal variations in patients with acne vulgaris in Saudi Arabia: a hospital-based study’ in International journal of dermatology 41.12 (2002) pp. 870-871 [Accessible at: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12492972]
[4] Sardana, K. et al, ‘Seasonal variation in acne vulgaris--myth or reality’ in The Journal of dermatology 29.8 (2002) pp. 484-488 [Accessible at: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12227481]

Náš ikonický prípravok

HYDRATAČNÝ KRÉM<br />S DVOJITOU KOREKCIOU

HYDRATAČNÝ KRÉM
S DVOJITOU KOREKCIOU

( 82 názorov )

PROBIO-BHA<br />SÉRUM PROTI<br />NEDOKONALOSTIAM PLETI

PROBIO-BHA
SÉRUM PROTI
NEDOKONALOSTIAM PLETI

Koriguje viditelnosť výsevu hormonálneho akné.

S.O.S. LOKÁLNA STAROSTLIVOSŤ PROTI PUPIENKOM SO SÍROU - obrázok výrobku

S.O.S. LOKÁLNA STAROSTLIVOSŤ PROTI PUPIENKOM SO SÍROU

go to top