OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI*

Zdravý vzhľad pleti je výrazne ovplyvnený mnohými vonkajšími a vnútornými faktormi exposomu, stav pleti sa tiež zhoršuje v dôsledku ich kumulatívneho pôsobenia.

ZAČNITE TERAZ

7Známok starnutia scanujem…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Vyskúšali ste už masáž tváre proti napuchnutým a unaveným očiam?

Pokiaľ mávate pravidelne opuchnuté oči, riešením by pre vás mohla byť masáž tváre! Čítajte ďalej a zistite, ako táto krátka a jednoduchá každodenná rutina môže pomôcť zlepšiť vzhľad vašej pleti pod očami – a to všetko za menej ako 5 minút.

Vyskúšali ste už masáž tváre proti napuchnutým a unaveným očiam?

Masáž tváre: ako to funguje?

Či už mávate vačky pod očami či nie, opuchy a začervenanie v okolí očí závisí na kombinácii rôznych faktorov – genetika, životný štýl aj unikátny tvar našej tváre. To ale neznamená, že nemôžete urobiť nič preto, aby ste svoje očné okolie sami trochu vylepšili!

Rovnako ako ostatné masáže tváre sú aj masážne techniky určené pre kontúry očí skvelé na tonizáciu a stimuláciu. Očné okolie má veľký sklon k opuchom a/alebo napuchnutiu, čo je dôsledok vysoko elastickej kože, ktorá je tu navyše tenšia než na zvyšku tváre.*

Cieľom masáže v okolí očí je stimulovať mikrocirkuláciu. To pomáha zlepšiť prietok krvi, roztiahnuť krvné cievy a bojovať proti zadržiavaniu tekutín, ktoré býva u mnohých z nás ráno príčinou opuchnutých očí. A čo je na tom to najlepšie? Tieto techniky pre rozžiarenejší a otvorenejší pohľad zvládnete z pohodlia svojho domova.

Zvoľte ten správny prípravok… a nanášajte ho správne

Vezmime to postupne – najskôr je potrebné zvoliť tie správne nástroje! Pri výbere očného krému sú samozrejme dôležité ingrediencie, rovnako dôležitá je však aj textúra vybraného krému. Pokiaľ chcete kontúram očí dopriať extra starostlivosť, vyskúšajte krém s gélovou či fluidnou textúrou, ktorá zabráni zbytočnému treniu. Krému naneste o niečo viac, aby boli vaše pohyby čo najplynulejšie.

Masáž v oblasti kontúr očí: jednoduchý návod

Najskôr na oboch stranách tváre nájdite lymfatické žľazy – práve tie totiž z tela odvádzajú nadbytočnú tekutinu. Masáž začnite jemným tlakom končekmi prstov na línii čeľuste, následne postupujte smerom nahor, kým sa dostanete k spánkom. To vám pomôže účinne odstrániť nadbytok vody, ktorá sa mohla nahromadiť pod tenkou kožou kontúr očí.

Na prstenník potom naneste malé množstvo prípravku (v množstve asi tak jeden a pol násobok až dvojnásobok toho, čo by ste zvyčajne použili). Očný krém nanášame vždy radšej prstenníkom, pretože v porovnaní s ukazovákom či prostredníkom na očné okolie vyvíja podstatne menší tlak. Malými krúživými pohybmi potom prípravok jemne vklepte do pleti okolo kontúr očí – postupujte od vnútornej časti oka (okolie slzného kanálika) smerom k vonkajšej časti obočia.
Pokiaľ budete túto techniku vykonávať opakovane, dôjde k tonizácii pleti v očnom okolí a vznikne menší priestor pre hromadenie tekutiny. Výsledok? Oči budú ráno menej napuchnuté a bez vačkov pod očami. Nielen že sa zobudíte oddýchnutá – ale budete sviežo i vyzerať!
* Dhanalaxmi UR, Pralhad SP. Evaluation of clinical efficacy and safety of under eye cream in the treatment of under eye dark circle and pigmentation. J Indian Med. 2009;103:115–20.

Náš ikonický prípravok

Hyaluron-Booster Očný 15 ml - obrázok výrobku

Hyaluron-Booster Očný 15 ml

Každodenní dávka síly pro vaše oční okolí

( 2 názorov )

Prípravok na okolie očí a pier

Prípravok na okolie očí a pier

go to top