OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

SKINCONSULTAI

Vaša osobná diagnostika starnutia pleti vyvinutá s dermatológmi s využitím umelej inteligencie.

Vyskúšať teraz
Skinconsult

Vyskúšali ste už masáž tváre proti napuchnutým a unaveným očiam?

Pokiaľ mávate pravidelne opuchnuté oči, riešením by pre vás mohla byť masáž tváre! Čítajte ďalej a zistite, ako táto krátka a jednoduchá každodenná rutina môže pomôcť zlepšiť vzhľad vašej pleti pod očami – a to všetko za menej ako 5 minút.

Vyskúšali ste už masáž tváre proti napuchnutým a unaveným očiam?

Masáž tváre: ako to funguje?

Či už mávate vačky pod očami či nie, opuchy a začervenanie v okolí očí závisí na kombinácii rôznych faktorov – genetika, životný štýl aj unikátny tvar našej tváre. To ale neznamená, že nemôžete urobiť nič preto, aby ste svoje očné okolie sami trochu vylepšili!

Rovnako ako ostatné masáže tváre sú aj masážne techniky určené pre kontúry očí skvelé na tonizáciu a stimuláciu. Očné okolie má veľký sklon k opuchom a/alebo napuchnutiu, čo je dôsledok vysoko elastickej kože, ktorá je tu navyše tenšia než na zvyšku tváre.*

Cieľom masáže v okolí očí je stimulovať mikrocirkuláciu. To pomáha zlepšiť prietok krvi, roztiahnuť krvné cievy a bojovať proti zadržiavaniu tekutín, ktoré býva u mnohých z nás ráno príčinou opuchnutých očí. A čo je na tom to najlepšie? Tieto techniky pre rozžiarenejší a otvorenejší pohľad zvládnete z pohodlia svojho domova.

Zvoľte ten správny prípravok… a nanášajte ho správne

Vezmime to postupne – najskôr je potrebné zvoliť tie správne nástroje! Pri výbere očného krému sú samozrejme dôležité ingrediencie, rovnako dôležitá je však aj textúra vybraného krému. Pokiaľ chcete kontúram očí dopriať extra starostlivosť, vyskúšajte krém s gélovou či fluidnou textúrou, ktorá zabráni zbytočnému treniu. Krému naneste o niečo viac, aby boli vaše pohyby čo najplynulejšie.

Masáž v oblasti kontúr očí: jednoduchý návod

Najskôr na oboch stranách tváre nájdite lymfatické žľazy – práve tie totiž z tela odvádzajú nadbytočnú tekutinu. Masáž začnite jemným tlakom končekmi prstov na línii čeľuste, následne postupujte smerom nahor, kým sa dostanete k spánkom. To vám pomôže účinne odstrániť nadbytok vody, ktorá sa mohla nahromadiť pod tenkou kožou kontúr očí.

Na prstenník potom naneste malé množstvo prípravku (v množstve asi tak jeden a pol násobok až dvojnásobok toho, čo by ste zvyčajne použili). Očný krém nanášame vždy radšej prstenníkom, pretože v porovnaní s ukazovákom či prostredníkom na očné okolie vyvíja podstatne menší tlak. Malými krúživými pohybmi potom prípravok jemne vklepte do pleti okolo kontúr očí – postupujte od vnútornej časti oka (okolie slzného kanálika) smerom k vonkajšej časti obočia.
Pokiaľ budete túto techniku vykonávať opakovane, dôjde k tonizácii pleti v očnom okolí a vznikne menší priestor pre hromadenie tekutiny. Výsledok? Oči budú ráno menej napuchnuté a bez vačkov pod očami. Nielen že sa zobudíte oddýchnutá – ale budete sviežo i vyzerať!
* Dhanalaxmi UR, Pralhad SP. Evaluation of clinical efficacy and safety of under eye cream in the treatment of under eye dark circle and pigmentation. J Indian Med. 2009;103:115–20.

Náš ikonický prípravok

 • Očný krém - obrázok výrobku

  SLOW ÂGE

  Očný krém

  Očné krémy

  Pre spomalenie prejavov starnutia pleti v očnom okolí

 • Najčítanejšie

  Buďte v menopauze v pohode

  Pleť

  Buďte v menopauze v pohode

  Menopauza je dôležité obdobie v živote každej ženy, kedy dochádza k poklesu tvorby hormónov, čo môže mať u každej ženy iný dôsledok. O menopauze existuje rad mýtov a falošných povier, ktoré môžu mať negatívny dopad na vnímanie tejto životnej fázy aj na samotnú psychiku žien. Preto vám prinášame rozhovor so psychologičkou a mentálnou koučkou Kamilou Velkovou, ktorá vám objasní, prečo sa nemusíte menopauzy báť.

  Prečítať článok

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

  1 minúta
  na analýzu
  Vašej pleti

  Urobte si selfie

  Vyplňte informácie o svojom profile

  Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaša silná stránka
  Vrásky pod
  očami
  Vaša priorita
  Strata pevnosti pleti

  Objavte
  SkinconsultAI

  circle1circle2circle3circle4