OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Slnečná bohyňa: ako sa starať o pokožku v teple a pri opaľovaní

Na slnku trávime možno až príliš veľa času, a to sa môže na vzhľade a stave pokožky postupne podpísať. Ako sa teda opaľovať bez toho, aby sme pokožku z dlhodobého hľadiska ničili?

Slnečná bohyňa: ako sa starať o pokožku v teple a pri opaľovaní

Ako sa vyhnúť poškodeniu kože

Čas strávený vonku je pre ľudský organizmus dôležitý a pobyt na slnku okrem iného pomáha zvyšovať hladinu vitamínu D v tele. Na druhú stranu je ale dôležité uvedomiť si, že poškodenie spôsobené slnkom predstavuje nebezpečenstvo pre schopnosť našej kože správne starnúť. Čísla nie sú príliš povzbudivé: 80 % starnutia pleti je spojených s opakovanou expozíciou UV žiareniu a aj jedna denná dávka môže mať vplyv na postupné stenčovanie epidermis. Obranyschopnosť pokožky môže okrem UV lúčov narušiť aj vlhkosť, ktorá zároveň ovplyvňuje aj schopnosť pleti bojovať proti začervenaniu. Poškodenie spôsobené slnkom prispieva k šíreniu voľných radikálov, ktoré narúšajú štruktúru kožných buniek. To vedie k spomaleniu tvorby kolagénu a tiež k urýchleniu vzniku prejavov starnutia.

Dopĺňajte pokožke hydratáciu

Pokiaľ je vonku teplo, je úplne prirodzené, že sa telo viac potí a prichádza tak o vodu. Pri dehydratácii tiež prudko klesajú hladiny minerálov v koži, a preto je dôležité piť dostatočné množstvo vody a zaistiť ich prísun. Mineralizujúca voda Vichy vás v teple schladí a doplní minerály, ktoré pokožka v teple stráca. Riaditeľka pre medzinárodný vývoj produktov Florence Bénèche vysvetľuje, že Mineralizujúca voda Vichy posilňuje pleť a lepšie ju chráni pred vonkajším podráždením vďaka unikátnemu zloženiu s obsahom 15 dôležitých minerálov. Jej antioxidačné účinky navyše pomáhajú bojovať proti poškodeniu voľnými radikálmi v dôsledku expozomu. Obrana pleti po aplikácii Mineralizujúcej vody Vichy je o 20 % vyššia než v prípade pleti, na ktorú Mineralizujúca voda Vichy nanesená nebola.
Pokiaľ si život bez slnečných lúčov nedokážete predstaviť, pokúste sa obmedziť pobyt na slnku medzi 11. hodinou dopoludnia a 3. hodinou popoludní, kedy je slnko najsilnejšie. Opaľovacie prípravky s vysokým ochranným SPF faktorom, ktoré posilňujú prirodzený „nárazník“ kože, pomáhajú okrem iného udržať vyrovnanú hladinu pH, ktoré nás chráni pred problémami ako začervenanie. Dermatologička Dr. Nina Roos odporúča mať so sebou počas dní, kedy trávite čas v meste, jemný hydratačný sprej na tvár. Dodáva zároveň, že spreje bohaté na minerály ako Mineralizujúca voda Vichy sú skvelé na upokojenie pleti, ktorá môže na základe zvýšeného stupňa znečistenia a UV žiarenia trpieť.

Redakcia

Náš ikonický prípravok

Anti-age krém SPF 50 - obrázok výrobku

Anti-age krém SPF 50

3v1 akcie pre redukciu vrások, pružnosť a jas pleti

Krém proti tmavým škvrnám SPF 50+ - obrázok výrobku

Krém proti tmavým škvrnám SPF 50

Tónovaná starostlivosť proti pigmentovým škvrnám 3v1

( 1 názorov )

Hydratačné gélové mlieko po opaľovaní - obrázok výrobku

Hydratačné gélové mlieko po opaľovaní

Každodenná starostlivosť po opaľovaní pre citlivú pokožku

( 1 názorov )

Mineralizujúca termálna voda - obrázok výrobku

Mineralizujúca termálna voda

Hypoalergénna, bez parfumu a konzervačných látok

( 3 názorov )

go to top