OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Slnečná bohyňa: ako sa starať o pokožku v teple a pri opaľovaní

Na slnku trávime možno až príliš veľa času, a to sa môže na vzhľade a stave pokožky postupne podpísať. Ako sa teda opaľovať bez toho, aby sme pokožku z dlhodobého hľadiska ničili?

Slnečná bohyňa: ako sa starať o pokožku v teple a pri opaľovaní

Ako sa vyhnúť poškodeniu kože

Čas strávený vonku je pre ľudský organizmus dôležitý a pobyt na slnku okrem iného pomáha zvyšovať hladinu vitamínu D v tele. Na druhú stranu je ale dôležité uvedomiť si, že poškodenie spôsobené slnkom predstavuje nebezpečenstvo pre schopnosť našej kože správne starnúť. Čísla nie sú príliš povzbudivé: 80 % starnutia pleti je spojených s opakovanou expozíciou UV žiareniu a aj jedna denná dávka môže mať vplyv na postupné stenčovanie epidermis. Obranyschopnosť pokožky môže okrem UV lúčov narušiť aj vlhkosť, ktorá zároveň ovplyvňuje aj schopnosť pleti bojovať proti začervenaniu. Poškodenie spôsobené slnkom prispieva k šíreniu voľných radikálov, ktoré narúšajú štruktúru kožných buniek. To vedie k spomaleniu tvorby kolagénu a tiež k urýchleniu vzniku prejavov starnutia.

Dopĺňajte pokožke hydratáciu

Pokiaľ je vonku teplo, je úplne prirodzené, že sa telo viac potí a prichádza tak o vodu. Pri dehydratácii tiež prudko klesajú hladiny minerálov v koži, a preto je dôležité piť dostatočné množstvo vody a zaistiť ich prísun. Mineralizujúca voda Vichy vás v teple schladí a doplní minerály, ktoré pokožka v teple stráca. Riaditeľka pre medzinárodný vývoj produktov Florence Bénèche vysvetľuje, že Mineralizujúca voda Vichy posilňuje pleť a lepšie ju chráni pred vonkajším podráždením vďaka unikátnemu zloženiu s obsahom 15 dôležitých minerálov. Jej antioxidačné účinky navyše pomáhajú bojovať proti poškodeniu voľnými radikálmi v dôsledku expozomu. Obrana pleti po aplikácii Mineralizujúcej vody Vichy je o 20 % vyššia než v prípade pleti, na ktorú Mineralizujúca voda Vichy nanesená nebola.
Pokiaľ si život bez slnečných lúčov nedokážete predstaviť, pokúste sa obmedziť pobyt na slnku medzi 11. hodinou dopoludnia a 3. hodinou popoludní, kedy je slnko najsilnejšie. Opaľovacie prípravky s vysokým ochranným SPF faktorom, ktoré posilňujú prirodzený „nárazník“ kože, pomáhajú okrem iného udržať vyrovnanú hladinu pH, ktoré nás chráni pred problémami ako začervenanie. Dermatologička Dr. Nina Roos odporúča mať so sebou počas dní, kedy trávite čas v meste, jemný hydratačný sprej na tvár. Dodáva zároveň, že spreje bohaté na minerály ako Mineralizujúca voda Vichy sú skvelé na upokojenie pleti, ktorá môže na základe zvýšeného stupňa znečistenia a UV žiarenia trpieť.

Náš ikonický prípravok

 • Mineralizujúca termálna voda - obrázok výrobku

  MINERALIZUJÚCA TERMÁLNA VODA

  Mineralizujúca termálna voda 

  Termálna voda

  Hypoalergénna, bez parfumu a konzervačných látok

 • go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

  1 minúta
  na analýzu
  Vašej pleti

  Urobte si selfie

  Vyplňte informácie o svojom profile

  Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaša silná stránka
  Vrásky pod
  očami
  Vaša priorita
  Strata pevnosti pleti

  Objavte
  SkinconsultAI

  circle1circle2circle3circle4