OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Kyselina hyalurónová: cesta k žiarivej pleti

 • Obľúbené

Pokiaľ chcete svoju pleť povzbudiť, mala by byť kyselina hyalurónová určite na vašom nákupnom zozname pleťových prípravkov! Vysvetlíme, ako táto mimoriadna hydratačná látka pôsobí na zvýšenie „faktora rozžiarenia" pleti pre sviežu a jasnejšiu pleť.

Kyselina hyalurónová: cesta k žiarivej pleti

Kyselina hyalurónová pomôže unavenej pleti


Cítite sa unavený, vystresovaný alebo vyčerpaný? Vaša pleť je pravdepodobne prvé miesto, na ktorom sa to prejaví. Úzkosť, únava a ďalšie príznaky stresu môžu mať na pleť veľký vplyv, čo ovplyvňuje jej schopnosť regenerácie, znižuje obnovu kožnej bariéry a sťahuje krvné cievy spôsobujúce bledý mdlý vzhľad.[1]
Pokiaľ ste si nedávno všimli, že vaša pleť vykazuje známky únavy, je dôležité zaistiť, aby bola pleť správne hydratovaná účinnými látkami, ako je kyselina hyalurónová pre pleť. Voda nielenže pomáha k väčšej elasticite pokožky, zvyšuje pružnosť a poddajnosť, ale chráni nás tiež pred škodlivými vonkajšími prvkami - od fajčenia, znečistenia a UV žiarenia po baktérie a infekciu. Vďaka tomu, že hydratovaná pleť môže správne plniť túto dôležitú ochrannú úlohu, nielen dobre vyzerá, ale aj sa dobre cíti - ahoj, žiarivá pleť!

[1] Altemus, M. ‘Stress-Induced Changes in Skin Barrier Function in Healthy Women’ (http://www.jidonline.org/article/S0022-202X(15)41329-6/fulltext)

Kyselina hyalurónová dokáže zadržať
1000 násobokvody voči svojej hmotnosti

Prečo je kyselina hyalurónová taká populárna?


Kyselinu hyalurónovú milujú odborníci na starostlivosť o pleť aj dermatológovia. Stáva sa jednou z najdiskutovanejších ingrediencií na blogoch o kráse a starostlivosti o pleť po celom svete. Poďme sa pozrieť na vedu. Molekuly kyseliny hyalurónovej majú významné hygroskopické vlastnosti, čo znamená, že sú schopné vtiahnuť a zadržať molekuly vody z okolitého prostredia. Štúdie v skutočnosti zistili, že kyselina hyalurónová dokáže vo vode udržať až 1 000-násobok svojej hmotnosti - čo vysvetľuje jej povesť jednej z najviac hydratačných látok na svete, ktorej sa nevyrovná ani aloe vera. Inými slovami, pokiaľ ide o hľadanie účinných, intenzívne hydratujúcich látok vhodných pre všetky typy pleti, je kyselina hyalurónová zásah do čierneho! Nie náhodou sa využívajú výplne kyselinou hyalurónovou aj v estetickej medicíne. Medzi najpopulárnejšie neinvazívne zákroky stále patrí zväčšenie pier kyselinou hyalurónovou.

Náš ikonický prípravok

 • SUPREME NOČNÝ - obrázok výrobku

  LIFTACTIV SUPREME

  SUPREME NOČNÝ

  Nočné krémy

  Proti vráskam a strate pevnosti pleti pre dlhotrvajúci liftingový efekt

 • Najčítanejšie

  PEPTIDY: ZOZNÁMTE SA S ANTI-AGEINGOVOU INGREDIENCIOU, KTORÁ MENÍ VŠETKO

  INGREDIENCIE

  PEPTIDY: ZOZNÁMTE SA S ANTI-AGEINGOVOU INGREDIENCIOU, KTORÁ MENÍ VŠETKO

  Peptidy sú novou anti-ageingovou ingredienciou, po ktorej by ste sa rozhodne mali poobzerať.
  Retinol, antioxidanty, AHA kyseliny a vitamín C – všetky tieto zložky sú na zozname používaných kozmetických ingrediencií. Skoro by sa zdalo, že k nim každý mesiac pribudne nová superaktívna látka. Najnovšou senzáciou, o ktorej sa teraz v kozmetike hovorí, sú peptidy – krátke reťazce aminokyselín, z ktorých majú niektoré schopnosť opätovne obnoviť produkciu kolagénu a spomaliť tak proces starnutia. Vysvetlíme vám, prečo by ste túto anti-ageingovú ingredienciu mali poznať.

  Prečítať článok

  Posilňujúci Bifidus získaný z probiotík

  INGREDIENCIE

  Posilňujúci Bifidus získaný z probiotík

  Probiotiká sú živé organizmy, ktoré boli dlho študované pre ich blahodarné účinky na naše zdravie a predovšetkým na črevnú mikroflóru. Bifidus je látka získaná kvasením baktérie Bifidobacterium Longum. Vichy inovovalo túto neživú aktívnu látku z probiotík, aby využilo jej prospešné účinky na pleť.

  Prečítať článok

  go to top