OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Každodenný stres a jeho podiel na vypadávaní vlasov

 • Obľúbené

Môže sa zdať, že stres je aktuálne nevyhnutnou súčasťou nášho života – máme pracovné starosti a stresuje nás aj mnoho drobných nepríjemností, ktoré so sebou prináša život v meste. Ako ale môže stres ovplyvniť vaše vlasy?

Každodenný stres a jeho podiel na vypadávaní vlasov

Čo spôsobuje vypadávanie vlasov?

Vypadávanie vlasov má niekoľko príčin a jednou z nich (ktorej sme vystavení všetci) je práve stres. American Institute of Stress ako obvyklé symptómy nadmerného stresu uvádza problémy so spánkom, úzkosť a zvýšenú chuť do jedla. Tieto faktory si následne vyberajú svoju daň na celom organizme – vlasy nevynímajúc. Úplne zásadný je kvalitný nočný odpočinok, kedy počas spánku dochádza k prirodzenej regenerácii pleti. Nedostatok spánku spoločne s nadbytkom kortizolu oslabuje obranyschopnosť pokožky. Podľa Trichologickej spoločnosti môže byť vypadávanie vlasov známkou nedostatku vitamínov – pre zdravie vlasov je preto vyvážený jedálniček úplne nevyhnutný.

Zvládanie stresu pre zdravšie vlasy

Odborníci sa zhodujú, že zlepšenie schopnosti zvládať stres je v prípade vypadávania vlasov veľmi dôležité a problém v podstate rieši. Okrem lepšieho jedálnička si preto nájdite techniku odbúravania stresu, ktorá bude sedieť vašej osobnosti – skvelou voľbou je napríklad joga, ktorá kombinuje fyzické cvičenie a meditáciu. Alebo vyskúšajte napríklad box – dostanete tak zo seba zvyšky stresu a navyše si doprajete účinné kardiovaskulárne cvičenie! Lifestylové a športové časopisy často odporúčajú druh cvičenia pravidelne meniť, aby ste sa vyhli stagnácii. Pre extra účinok do svojho tréningu pokojne zaraďte aj zdvíhanie činiek. Výbornou alternatívou sú aj tímové športy, môžete tak tráviť čas s priateľmi a stresu sa zbavíte spoločne. Techniky dýchania založené na metóde mindfulness (všímavosť) vám tiež môžu pomôcť oslobodiť sa od zdroja stresu a zmierniť jeho dopad na vašu fyzickú a mentálnu pohodu. Môžete začať tým, že si prezriete internetové stránky venujúce sa tematike mindfulness. Pokiaľ zlepšíte svoju odolnosť voči stresu, porazíte nielen vypadávanie vlasov, ale zlepšíte aj svoj celkový zdravotný stav a budete spokojnejší!

Náš ikonický prípravok

 • Aminexil Clinical 5 - muži - obrázok výrobku

  DERCOS

  Aminexil Clinical 5 - muži

  Multiúčelová kúra proti vypadávaniu vlasov

 • Aminexil Clinical 5 - pre ženy - obrázok výrobku

  DERCOS

  Aminexil Clinical 5 - pre ženy

  Starostlivosť o vlasy

  Viacúčelová kůra proti vypadávaniu vlasov

 • Najčítanejšie

  Fenomén URBAN AGEING

  SLOW LIFE

  Fenomén URBAN AGEING

  Aký vplyv má na pleť život v meste? Faktory, s ktorými sa v mestskom prostredí bežne stretávame, napr. fajčenie, smog a stres, spadajú pod hromadný pojem exposom a sú veľmi úzko spojené s predčasným starnutím pleti.

  Prečítať článok

  Avokádo a čo nerobiť, aby vaša pleť vyzerala zdravo

  SLOW LIFE

  Avokádo a čo nerobiť, aby vaša pleť vyzerala zdravo

  Avokádo je milované food bloggermi po celom svete a s viac ako 4,686,153 instagramovými postmi ( a áno, stále ich pribúda ) je dnes úplne základnou surovinou v kuchyni každého správneho labužníka. Čo je ale hlavnou výhodou tejto takzvanej zázračnej suroviny, ktorú máte na nákupnom zozname? Spýtali sme sa odborníkov Dr. Niny Roos a Raphaela Grumana, ako čo najlepšie využiť prínosy, ktoré môže avokádo ponúknuť našej pleti. Požiadali sme ich, aby nám objasnili tiež vedecké fakty.

  Prečítať článok

  go to top