OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

5 tipov, ako bojovať proti vypadávaniu vlasov od MUDr. Martina Part, Ph.D.

Nachádzate na svojom hrebeni vlasy viac vlasov než zvyčajne? Nepanikárte! Prečítajte si naše top tipy, ako proti vypadávaniu vlasov bojovať.

5 tipov, ako bojovať proti vypadávaniu vlasov od MUDr. Martina Part, Ph.D.

Dostaňte sa k jadru problému

Zatiaľ čo vypadávanie vlasov môže byť zapríčinené rôznymi faktormi, samotný fenomén vypadávania vlasov možno vysvetliť relatívne ľahko. Vlasy vypadávajú ako dôsledok oslabeného vlasového folikulu (vlasovej cibuľky) v prostredí nezdravej vlasovej pokožky. To znamená, že pokiaľ hľadáte prípravky pre spomalenie vypadávania vlasov alebo proti vypadávaniu vlasov, je najlepšie zvoliť také, ktoré pôsobia na korienky. Siahnite preto po tých, ktoré posilňujú vlasovú cibuľku, pôsobia na prostredie vlasovej pokožky a posilňujú rast silnejších vlasov na zdravej pokožke hlavy!

Zvoľte správny šampón

Ako doplnok kúry proti vypadávaniu vlasov zvážte aj nákup šampónu pre vlasy so sklonom k vypadávaniu. V ideálnom prípade zvoľte taký, ktorý nebude obsahovať sulfáty, aby ďalej nedochádzalo k dráždeniu vlasových korienkov. Pri oplachovaní vlasov buďte obzvlášť opatrní – uistite sa, že ste dôkladne zmyli všetku penu, aby vlasová pokožka nebola zaťažená zvyškami prípravkov.

Chovajte sa k vlasom šetrne

Pokiaľ máte pocit, že vám vlasy vypadávajú viac než zvyčajne (denne nám za normálnych okolností vypadne okolo 100 vlasov), stojí za to dávať si extra pozor pri ich stylingu. Vlasy príliš nečešte, aby ste ich zbytočne neťahali a nevytrhávali, používajte posilňujúci kondicionér, ktorý vám pomôže pri rozčesávaní vlasov a posilní vlasové vlákno, aby nedochádzalo k lámaniu vlasov. Skúste si vlasy čas od času nesťahovať do chvosta – nechajte ich rozpustené! Pokúste sa vynechať farbenie – farby na vlasy často obsahujú nešetrné chemikálie, ktoré môžu byť príčinou zvýšeného vypadávania vlasov. Pokiaľ si vlasy fúkate alebo žehlíte, minimalizujte teplotu, aby bolo poškodenie vlasov čo najmenšie – odporučili by sme vám používať fén a žehličku na vlasy čo najmenej.

Doprajte svojim vlasom masáž

Pomocou špičiek prstov krúživými pohybmi pevne masírujte pokožku po stranách hlavy a na temene, aby ste stimulovali vlasy od korienkov. Zlepší sa tým cirkulácia krvi a všetkých dôležitých látok, čo prispeje k zlepšeniu výživy vlasového folikulu a tým pádom k zdravému rastu vlasov.

Zmeňte svoj jedálniček

Pokiaľ sa chcete o svoje vlasy starať od korienkov ku končekom, je dôležité, aby ste konzumovali dostatok správnych potravín.

Najčítanejšie

Rôzne druhy lupín – aké trápia vás?

Vlasy

Rôzne druhy lupín – aké trápia vás?

Trápia vás lupiny a nemôžete sa ich aj napriek všetkým snahám zbaviť? Možno je čas zmeniť starostlivosť o vlasovú pokožku. Poradíme vám, ako sa zbaviť suchých a mastných lupín, a vysvetlíme, aký je medzi nimi vlastne rozdiel.

Prečítať článok

Densi-Solutions: 3 kroky pre obnovu hustoty vlasov

Vlasy

Densi-Solutions: 3 kroky pre obnovu hustoty vlasov

Na vlasy v dnešnej dobe pôsobí stále viac negatívnych faktorov. UV žiarenie, znečistenie, fénovanie, farbenie atď. To všetko má za následok poškodenie štruktúry vlasu, ktorý je potom slabý, unavený a má väčší sklon k vypadávaniu. Laboratóriá Vichy a DERCOS preto vyvinuli kompletný regeneračný rad 3 prípravkov DENSI-SOLUTIONS!

Prečítať článok

go to top

Skinconsult

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

1 minúta
na analýzu
Vašej pleti

Urobte si selfie

Vyplňte informácie o svojom profile

Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

v_woman-2.jpg
Jemné linkyVaša silná stránka
Vrásky pod
očami
Vaša priorita
Strata pevnosti pleti

Objavte
SkinconsultAI

circle1circle2circle3circle4