OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

5 tipov, ako bojovať proti vypadávaniu vlasov od MUDr. Martina Part, Ph.D.

 • Obľúbené

Nachádzate na svojom hrebeni vlasy viac vlasov než zvyčajne? Nepanikárte! Prečítajte si naše top tipy, ako proti vypadávaniu vlasov bojovať.

5 tipov, ako bojovať proti vypadávaniu vlasov od MUDr. Martina Part, Ph.D.

Dostaňte sa k jadru problému

Zatiaľ čo vypadávanie vlasov môže byť zapríčinené rôznymi faktormi, samotný fenomén vypadávania vlasov možno vysvetliť relatívne ľahko. Vlasy vypadávajú ako dôsledok oslabeného vlasového folikulu (vlasovej cibuľky) v prostredí nezdravej vlasovej pokožky. To znamená, že pokiaľ hľadáte prípravky pre spomalenie vypadávania vlasov alebo proti vypadávaniu vlasov, je najlepšie zvoliť také, ktoré pôsobia na korienky. Siahnite preto po tých, ktoré posilňujú vlasovú cibuľku, pôsobia na prostredie vlasovej pokožky a posilňujú rast silnejších vlasov na zdravej pokožke hlavy!

Zvoľte správny šampón

Ako doplnok kúry proti vypadávaniu vlasov zvážte aj nákup šampónu pre vlasy so sklonom k vypadávaniu. V ideálnom prípade zvoľte taký, ktorý nebude obsahovať sulfáty, aby ďalej nedochádzalo k dráždeniu vlasových korienkov. Pri oplachovaní vlasov buďte obzvlášť opatrní – uistite sa, že ste dôkladne zmyli všetku penu, aby vlasová pokožka nebola zaťažená zvyškami prípravkov.

Chovajte sa k vlasom šetrne

Pokiaľ máte pocit, že vám vlasy vypadávajú viac než zvyčajne (denne nám za normálnych okolností vypadne okolo 100 vlasov), stojí za to dávať si extra pozor pri ich stylingu. Vlasy príliš nečešte, aby ste ich zbytočne neťahali a nevytrhávali, používajte posilňujúci kondicionér, ktorý vám pomôže pri rozčesávaní vlasov a posilní vlasové vlákno, aby nedochádzalo k lámaniu vlasov. Skúste si vlasy čas od času nesťahovať do chvosta – nechajte ich rozpustené! Pokúste sa vynechať farbenie – farby na vlasy často obsahujú nešetrné chemikálie, ktoré môžu byť príčinou zvýšeného vypadávania vlasov. Pokiaľ si vlasy fúkate alebo žehlíte, minimalizujte teplotu, aby bolo poškodenie vlasov čo najmenšie – odporučili by sme vám používať fén a žehličku na vlasy čo najmenej.

Doprajte svojim vlasom masáž

Pomocou špičiek prstov krúživými pohybmi pevne masírujte pokožku po stranách hlavy a na temene, aby ste stimulovali vlasy od korienkov. Zlepší sa tým cirkulácia krvi a všetkých dôležitých látok, čo prispeje k zlepšeniu výživy vlasového folikulu a tým pádom k zdravému rastu vlasov.

Zmeňte svoj jedálniček

Pokiaľ sa chcete o svoje vlasy starať od korienkov ku končekom, je dôležité, aby ste konzumovali dostatok správnych potravín.

Náš ikonický prípravok

 • Aminexil Clinical 5 - pre ženy - obrázok výrobku

  DERCOS

  Aminexil Clinical 5 - pre ženy

  Starostlivosť o vlasy

  Viacúčelová kůra proti vypadávaniu vlasov

 • Aminexil Clinical 5 - muži - obrázok výrobku

  DERCOS

  Aminexil Clinical 5 - muži

  Multiúčelová kúra proti vypadávaniu vlasov

 • Best-seller

  Posilňujúci šampón - obrázok výrobku

  DERCOS

  Posilňujúci šampón

  Šampóny

  Doplnok kúry proti vypadávaniu vlasov

 • Najčítanejšie

  Densi-Solutions: 3 kroky pre obnovu hustoty vlasov

  VLASY

  Densi-Solutions: 3 kroky pre obnovu hustoty vlasov

  Na vlasy v dnešnej dobe pôsobí stále viac negatívnych faktorov. UV žiarenie, znečistenie, fénovanie, farbenie atď. To všetko má za následok poškodenie štruktúry vlasu, ktorý je potom slabý, unavený a má väčší sklon k vypadávaniu. Laboratóriá Vichy a DERCOS preto vyvinuli kompletný regeneračný rad 3 prípravkov DENSI-SOLUTIONS!

  Prečítať článok

  Rôzne druhy lupín – aké trápia vás?

  VLASY

  Rôzne druhy lupín – aké trápia vás?

  Trápia vás lupiny a nemôžete sa ich aj napriek všetkým snahám zbaviť? Možno je čas zmeniť starostlivosť o vlasovú pokožku. Poradíme vám, ako sa zbaviť suchých a mastných lupín, a vysvetlíme, aký je medzi nimi vlastne rozdiel.

  Prečítať článok

  go to top