OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

4 ročné obdobia a vypadávanie vlasov: ako sa mu celoročne vyhnúť

S týmito sezónnymi tipmi vás nemusí vypadávanie vlasov stresovať a vaše lokne budú zdravé a plné objemu.

4 ročné obdobia a vypadávanie vlasov: ako sa mu celoročne vyhnúť

Sezónne vypadávanie vlasov je bežný a dočasný typ vypadávania vlasov, stretávame sa s ním hlavne na jeseň a na jar. O normálnom výpadku vlasov hovoríme vtedy, ak stratíme približne 50 - 100 vlasov denne, v niektorých ročných obdobiach však môže byť výpadok vlasov mnohonásobne vyšší! Nerobte si starosti: ide o prirodzený proces, ktorý trvá spravidla 4 až 6 týždňov.

Jeseň: príprava na chladné počasie

Švédsky výskum publikovaný v Dermatology journal odhalil, že väčší vlasový výpadok počas jesene je spôsobený zvýšeným rastom vlasov v júli. K tomuto javu zrejme dochádza preto, aby nás vlasy v lete chránili pred UV žiarením. Október a november sú mesiace, kedy sezónny výpadok vlasov vrcholí. Keď zaznamenáte, že vám na konci leta pomaly začínajú padať vlasy, je načase nasadiť kúru proti vypadávaniu vlasov. Čím skôr začnete, tým skôr pocítite rozdiel.

Zima: podporte zdravie vlasovej pokožky

V zime klesá vzdušná vlhkosť, čo u väčšiny mužov a žien vedie k vysušovaniu pokožky hlavy. Najviac tým trpia kučeravé vlasy, pretože tento typ vlasov na zmeny klimatických podmienok reaguje najviac. Pokiaľ ste na jeseň začali s kúrou proti vypadávaniu vlasov, aplikujte ju aj naďalej. Aminexil preukázateľne zlepšuje stav vlasovej pokožky a ukotvuje korienok každého vlasu.

Jar: druhá hlavná sezóna vypadávania vlasov

Vaše vlasy s predlžujúcimi sa dňami potrebujú ochranu – štúdie vykonávané Lekárskym centrom University of Maryland ukazujú, že keď je svetlo, dochádza k zníženiu produkcie melanínu – hormónu, ktorý hrá zásadnú úlohu pri zdravej aktivite folikulu. Keď sa telo adaptuje na nové klimatické podmienky, môže to ovplyvniť celkové zdravie vlasov. Mnoho ľudí na jar užíva doplnky na podporu imunitného systému. Kúpte si teda tie s obsahom aminokyselín – aminokyseliny sú totiž základom keratínového proteínu, ktorým je vlas tvorený. Vedci z Harvard University odhalili, že nedostatok proteínov je zásadný faktor podieľajúci sa na výpadku vlasov.

Leto: buďte v chládku a užite si slnko

Niektorí tvrdia, že v lete nám vypadávajú vlasy preto, aby sa naše telo mohlo ľahšie ochladzovať. To sa však zložito preukazuje, pretože kým vlasy vypadnú, trvá to približne 100 dní – to prestanú rásť a vstupujú do pokojovej fázy. Intenzívne slnečné lúče môžu poškodiť nielen pokožku tela, ale môžu podráždiť aj pokožku hlavy a vysušiť vlasové puzdro. Svoju hrivu slnku príliš nevystavujte a pamätajte na jej ochranu a aj výživu pomocou ošetrujúcich masiek. Pozrite sa, čo ponúka rad Dercos.

Najčítanejšie

Menopauza: v akom veku dochádza k tejto „životnej zmene“?

Pleť

Menopauza: v akom veku dochádza k tejto „životnej zmene“?

Menopauza sa objavuje typicky medzi 45. a 55. rokom života. Jej začiatok sa však u každej ženy líši – každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo tak neexistuje.

Priemerná žena v menopauze má dnes 51 rokov. Ide však o postupnú hormonálnu zmenu, ku ktorej nedochádza cez noc, je to prechod začínajúci obdobím premenopauzy či perimenopauzy.

Je pravda, že väčšinou na túto zmenu nie sme pripravené. Zvyčajne nastupuje s celým radom fyzických prejavov, ktoré môže byť ťažké zvládnuť. Čím lepšie sa ale na túto zmenu pripravíme, tým lepšie jej dokážeme čeliť.

Prečítať článok

Aké sú hlavné dopady menopauzy na vaše telo?

Momenty v živote

Aké sú hlavné dopady menopauzy na vaše telo?

S menopauzou je spojených viac než 30 symptómov (1) a aj keď sa so všetkými nestretne každá žena, je pravdepodobné, že sa u vás vyskytnú aspoň niektoré. Predstavíme vám hlavné symptómy, s ktorými sa môžete počas menopauzy stretnúť – od nočného potenia až po bolesti pŕs.

Prečítať článok

go to top

Skinconsult

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

1 minúta
na analýzu
Vašej pleti

Urobte si selfie

Vyplňte informácie o svojom profile

Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

v_woman-2.jpg
Jemné linkyVaša silná stránka
Vrásky pod
očami
Vaša priorita
Strata pevnosti pleti

Objavte
SkinconsultAI

circle1circle2circle3circle4