OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

4 ročné obdobia a vypadávanie vlasov: ako sa mu celoročne vyhnúť

S týmito sezónnymi tipmi vás nemusí vypadávanie vlasov stresovať a vaše lokne budú zdravé a plné objemu.

4 ročné obdobia a vypadávanie vlasov: ako sa mu celoročne vyhnúť

Sezónne vypadávanie vlasov je bežný a dočasný typ vypadávania vlasov, stretávame sa s ním hlavne na jeseň a na jar. O normálnom výpadku vlasov hovoríme vtedy, ak stratíme približne 50 - 100 vlasov denne, v niektorých ročných obdobiach však môže byť výpadok vlasov mnohonásobne vyšší! Nerobte si starosti: ide o prirodzený proces, ktorý trvá spravidla 4 až 6 týždňov.

Jeseň: príprava na chladné počasie

Švédsky výskum publikovaný v Dermatology journal odhalil, že väčší vlasový výpadok počas jesene je spôsobený zvýšeným rastom vlasov vjúli. Ktomuto javu zrejme dochádza preto, aby nás vlasy v lete chránili pred UV žiarením. Október a november sú mesiace, kedy sezónny výpadok vlasov vrcholí. Keď zaznamenáte, že vám na konci leta pomaly začínajú padať vlasy, je načase nasadiť kúru proti vypadávaniu vlasov. Čím skôr začnete, tým skôr pocítite rozdiel.

Zima: podporte zdravie vlasovej pokožky

V zime klesá vzdušná vlhkosť, čo u väčšiny mužov a žien vedie k vysušovaniu pokožky hlavy. Najviac tým trpia kučeravé vlasy, pretože tento typ vlasov na zmeny klimatických podmienok reaguje najviac. Pokiaľ ste na jeseň začali s kúrou proti vypadávaniu vlasov, aplikujte ju aj naďalej. Aminexil preukázateľne zlepšuje stav vlasovej pokožky a ukotvuje korienok každého vlasu.

Jar: druhá hlavná sezóna vypadávania vlasov

Vaše vlasy spredlžujúcimi sa dňami potrebujú ochranu – štúdie vykonávané Lekárskym centrom University of Maryland ukazujú, že keď je svetlo, dochádza k zníženiu produkcie melanínu – hormónu, ktorý hrá zásadnú úlohu pri zdravej aktivite folikulu. Keď sa telo adaptuje na nové klimatické podmienky, môže to ovplyvniť celkové zdravie vlasov. Mnoho ľudí na jar užíva doplnky na podporu imunitného systému. Kúpte si teda tie s obsahom aminokyselín – aminokyseliny sú totiž základom keratínového proteínu, ktorým je vlas tvorený. Vedci z Harvard University odhalili, že nedostatok proteínov je zásadný faktor podieľajúci sa na výpadku vlasov.

Leto: buďte v chládku a užite si slnko

Niektorí tvrdia, že v lete nám vypadávajú vlasy preto, aby sa naše telo mohlo ľahšie ochladzovať. To sa však zložito preukazuje, pretože kým vlasy vypadnú, trvá to približne 100 dní – to prestanú rásť a vstupujú do pokojovej fázy. Intenzívne slnečné lúče môžu poškodiť nielen pokožku tela, ale môžu podráždiť aj pokožku hlavy a vysušiť vlasové puzdro. Svoju hrivu slnku príliš nevystavujte a pamätajte na jej ochranu a aj výživu pomocou ošetrujúcich masiek. Pozrite sa, čo ponúka rad Dercos.

Redakcia

Náš ikonický prípravok

AMINEXIL CLINICAL 5 kúra pre ženy

AMINEXIL CLINICAL 5 kúra pre ženy

( 5 názorov )

Best-seller

Energizujúci šampón

Energizujúci šampón

( 86 názorov )

ENERGIZUJÚCI POSILŇUJÚCI KONDICIONÉR

ENERGIZUJÚCI POSILŇUJÚCI KONDICIONÉR

( 36 názorov )

AMINEXIL CLINICAL 5 kúra pre mužov

AMINEXIL CLINICAL 5 kúra pre mužov

go to top