getGeoIPCountryCode = SiteAppCode = SK Test : 'SK/'

OK

OKCancel


Ďakujeme

Zavrieť
mediacachable:1

4 ročné obdobia a vypadávanie vlasov: ako sa mu celoročne vyhnúť

4 ročné obdobia a vypadávanie vlasov: ako sa mu celoročne vyhnúť
 • Obľúbené

S týmito sezónnymi tipmi vás nemusí vypadávanie vlasov stresovať a vaše lokne budú zdravé a plné objemu.

Sezónne vypadávanie vlasov je bežný a dočasný typ vypadávania vlasov, stretávame sa s ním hlavne na jeseň a na jar. O normálnom výpadku vlasov hovoríme vtedy, ak stratíme približne 50 - 100 vlasov denne, v niektorých ročných obdobiach však môže byť výpadok vlasov mnohonásobne vyšší! Nerobte si starosti: ide o prirodzený proces, ktorý trvá spravidla 4 až 6 týždňov.

Jeseň: príprava na chladné počasie

Švédsky výskum publikovaný v Dermatology journal odhalil, že väčší vlasový výpadok počas jesene je spôsobený zvýšeným rastom vlasov v júli. K tomuto javu zrejme dochádza preto, aby nás vlasy v lete chránili pred UV žiarením. Október a november sú mesiace, kedy sezónny výpadok vlasov vrcholí. Keď zaznamenáte, že vám na konci leta pomaly začínajú padať vlasy, je načase nasadiť kúru proti vypadávaniu vlasov. Čím skôr začnete, tým skôr pocítite rozdiel.

Zima: podporte zdravie vlasovej pokožky

V zime klesá vzdušná vlhkosť, čo u väčšiny mužov a žien vedie k vysušovaniu pokožky hlavy. Najviac tým trpia kučeravé vlasy, pretože tento typ vlasov na zmeny klimatických podmienok reaguje najviac. Pokiaľ ste na jeseň začali s kúrou proti vypadávaniu vlasov, aplikujte ju aj naďalej. Aminexil preukázateľne zlepšuje stav vlasovej pokožky a ukotvuje korienok každého vlasu.

Jar: druhá hlavná sezóna vypadávania vlasov

Vaše vlasy s predlžujúcimi sa dňami potrebujú ochranu – štúdie vykonávané Lekárskym centrom University of Maryland ukazujú, že keď je svetlo, dochádza k zníženiu produkcie melanínu – hormónu, ktorý hrá zásadnú úlohu pri zdravej aktivite folikulu. Keď sa telo adaptuje na nové klimatické podmienky, môže to ovplyvniť celkové zdravie vlasov. Mnoho ľudí na jar užíva doplnky na podporu imunitného systému. Kúpte si teda tie s obsahom aminokyselín – aminokyseliny sú totiž základom keratínového proteínu, ktorým je vlas tvorený. Vedci z Harvard University odhalili, že nedostatok proteínov je zásadný faktor podieľajúci sa na výpadku vlasov.

Leto: buďte v chládku a užite si slnko

Niektorí tvrdia, že v lete nám vypadávajú vlasy preto, aby sa naše telo mohlo ľahšie ochladzovať. To sa však zložito preukazuje, pretože kým vlasy vypadnú, trvá to približne 100 dní – to prestanú rásť a vstupujú do pokojovej fázy. Intenzívne slnečné lúče môžu poškodiť nielen pokožku tela, ale môžu podráždiť aj pokožku hlavy a vysušiť vlasové puzdro. Svoju hrivu slnku príliš nevystavujte a pamätajte na jej ochranu a aj výživu pomocou ošetrujúcich masiek. Pozrite sa, čo ponúka rad Dercos.

Náš ikonický prípravok

 • Aminexil Clinical 5 - muži

  DERCOS

  Aminexil Clinical 5 - muži

  Multiúčelová kúra proti vypadávaniu vlasov

 • Aminexil Clinical 5 - pre ženy

  DERCOS

  Aminexil Clinical 5 - pre ženy

  Starostlivosť o vlasy

  Viacúčelová kůra proti vypadávaniu vlasov

 • Najčítanejšie

  Problematická pleť a jej vplyv na sebavedomie

  MOMENTY V ŽIVOTE

  Problematická pleť a jej vplyv na sebavedomie

  Rozšírené póry, vyrážky, jazvy po akné a nerovnosti. Problematická pleť nemá len fyzické dôsledky, ale predovšetkým psychické. Ako s nimi bojovať? Prečítajte si inšpiratívne "odporúčanie" životnej mentorky Kamily Jetmarovej, ako si zdvihnúť a udržať sebavedomie.

  Prečítať článok

  Premena s Dermablend

  PLEŤ

  Premena s Dermablend

  Tím Vichy a časopis Cosmopolitan na začiatku januára hľadal nové tváre radu Dermablend. Vybrané dievčatá potom čakal deň profesionálneho fotenia a stylingu. Pozrite sa s nami, ako Dermablend dokáže vykúzliť úsmev na perách a zároveň zdvihnúť sebavedomie.

  Prečítať článok

  Rôzne známky menopauzy na našom tele

  MOMENTY V ŽIVOTE

  Rôzne známky menopauzy na našom tele

  Počas menopauzy sa naše telo mení, čo je jedným z nevyhnutných životných faktov.   Naša postava, vlasy, pokožka, náš celkový vzhľad sa zmenia, akoby sa celý proces starnutia náhle zrýchlil. Ide o vonkajšiu známku (alebo dokonca zradu) toho, že sme vstúpili do ďalšej životnej fázy. Ako by nás to teda nemalo ovplyvniť?

  Prečítať článok

  go to top