Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo používať denný aj nočný krém? Viete, aký je medzi nimi rozdiel? Zistite to s nami!
Denný krém – pomocník v boji proti každodennému stresu
Po dennom kréme by ste mali siahnuť každé ráno po vyčistení pleti. Ide totiž o krok, ktorý pleti zaistí celodennú výživu a hydratáciu. Zároveň by mal pleť chrániť pred UV žiarením, ktoré má veľký vplyv na predčasné starnutie pleti a vznik pigmentových škvŕn, preto by ste mali voliť starostlivosť s SPF faktorom alebo aplikovať aj ochranný opaľovací krém. Denné krémy majú oproti tým nočným ľahšiu textúru, ktorá sa rýchlo vstrebáva a je teda vhodným podkladom pod make-up.
Nočný krém – pracuje, kým spíme
V nočných hodinách sa mikrocirkulácia v pleti prirodzene zvyšuje a kyslík lepšie preniká k bunkám. Počas spánku tak naša pleť oddychuje, regeneruje sa a dopĺňa antioxidačnú ochranu. Zbavuje sa tak stresu, prejavov starnutia aj únavy. Nočný krém jej v tom môže skvelo pomôcť! Postará sa o pleť tak, aby bola pripravená na ďalší deň. V porovnaní s denným krémom mu chýba SPF a má výživnejšiu a bohatšiu textúru, ktorá pleti poskytne dostatočnú výživu. Zároveň obsahuje vyššiu koncentráciu aktívnych látok.
Denný aj nočný krém by mali byť súčasťou každodennej rutiny starostlivosti o pleť a môžete ich nájsť vo všetkých radoch starostlivosti o pleť Vichy. Najnovším prírastkom je Slow Âge Nočný krém s neobvyklým vzhľadom – sýto hnedou „karamelovou farbou“, sviežou textúrou a rastlinnou vôňou.
Slow Âge Nočný krém
Tak čo myslíte? Ste pripravení nechať vašu pleť v noci zregenerovať a oddýchnuť s nočným krémom a cez deň pripraviť na každodenný stres s tým denným?
Menopauza je dôležité obdobie v živote každej ženy, kedy dochádza k poklesu tvorby hormónov, čo môže mať u každej ženy iný dôsledok. O menopauze existuje rad mýtov a falošných povier, ktoré môžu mať negatívny dopad na vnímanie tejto životnej fázy aj na samotnú psychiku žien. Preto vám prinášame rozhovor so psychologičkou a mentálnou koučkou Kamilou Velkovou, ktorá vám objasní, prečo sa nemusíte menopauzy báť.
Návaly tepla sú jedným z vedľajších účinkov hormonálnych zmien – ide o najznámejšie symptómy spojené s menopauzou. Prečo k návalom tepla dochádza a čo robiť, keď sa objavia.
S menopauzou prichádza aj množstvo nečakaných zmien, ktoré sa dotknú vašej pleti. Pokiaľ sa k tomuto životnému obdobiu práve blížite (alebo sa v ňom práve teraz nachádzate) a potrebujete pár SOS kozmetických rád, čítajte ďalej.
S príchodom menopauzy sú spojené rôzne zmeny na vašom tele, mysli aj koži. V nasledujúcom článku opisuje naša expertka MUDr. Iveta Kupcová rôzne zmeny, ktoré pocítite a uvidíte na svojej koži, a vysvetľuje, prečo k týmto zmenám dochádza.