OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Anonymní workoholici: má vaša kariéra vplyv na vašu pleť?

Nie je náhoda, že so štartom novej kariéry začne trpieť aj vaša pleť. Čítajte ďalej a zistite, ako vám pomalšie pracovné tempo môže pomôcť (a cítiť sa lepšie).

Anonymní workoholici: má vaša kariéra vplyv na vašu pleť?

Read on to find out how taking things slower at work can help your skin to look - and feel - better.

Pracujúca žena: týmto zlozvykom sa radšej vyhnite

Všetci vieme, aký vplyv môže mať stresujúce pracovné prostredie na stav našej pleti. To ale neznamená, že by sme mali ignorovať kumulatívny dopad dlhodobej únavy a pretrvávajúceho stresu miernej intenzity. Dlhým, vyčerpávajúcim dochádzaním do práce môže naša pleť utrpieť poškodením vplyvom znečistenia, čo je kľúčový faktor podieľajúci sa na tvorbe jemných liniek a ďalších nedokonalostí. Znečistenie zároveň vedie k poškodeniu pleti v dôsledku UV žiarenia. Stresujúce pracovné prostredie či pravidelné ponocovanie môžu spôsobiť aj problémy so zdravými spánkovými návykmi a negatívne ovplyvniť schopnosť našej pleti regenerovať sa. To môže viesť k narušeniu hydratácie buniek a nesprávnemu prietoku krvi. Pleť potom môže vyzerať mdlo, zašednuto alebo sa na nej objavia aj opuchy.[1]

[1]
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3738045/

Zmeňte životný štýl, pomôžete tým svojej pleti

Zmena spôsobu, akým naše telo reaguje na stres a dôraz na dostatočne kvalitný spánok sú kľúčmi k zlepšeniu zdravia našej pleti a nastoleniu celkovej pohody organizmu. Pokiaľ máte aj na konci dňa veľa práce, cvičenie vám môže pomôcť odreagovať sa fyzicky aj psychicky a navyše telo pripraví na nočný odpočinok. Uistite sa, že po cvičení dodáte pleti dostatočnú dávku hydratácie, a tým zamedzíte jej vysušovaniu, ktoré býva s únavou často spojené. Mineralizujúca voda Vichy je preto ideálna nielen pre hydratáciu pleti po tréningu v telocvični, zároveň pomáha aj regenerácii epidermis.

Ako iste viete, nesprávna či nedostatočná výživa môže negatívne ovplyvniť kvalitu pleti. Je preto dôležité urobiť si na jedlo čas a nejesť pri pracovnom stole. Namiesto sendviča alebo nezdravej desiaty si dajte obed s veľkou porciou čerstvej zeleniny a ovocia. Pomôžete tak pleti doplniť antioxidanty, opraviť poškodenie spôsobené znečistením a UV žiarením a zároveň sa vyhnete popoludňajším chutiam na nezdravé potraviny v snahe doplniť chýbajúcu energiu. Dlhé hodiny pri počítači môžu zapríčiniť, že sa budete cítiť unavene a apaticky. Osviežte sa preto Mineralizujúcou vodou Vichy, kedykoľvek budete mať pocit, že na sebe pozorujete únavu. Koniec koncov platí – zdravé telo, zdravý duch.

Náš ikonický prípravok

 • Mineralizujúca termálna voda - obrázok výrobku

  MINERALIZUJÚCA TERMÁLNA VODA

  Mineralizujúca termálna voda 

  Termálna voda

  Hypoalergénna, bez parfumu a konzervačných látok

 • Najčítanejšie

  Fenomén URBAN AGEING

  Slow life

  Fenomén URBAN AGEING

  Aký vplyv má na pleť život v meste? Faktory, s ktorými sa v mestskom prostredí bežne stretávame, napr. fajčenie, smog a stres, spadajú pod hromadný pojem exposom a sú veľmi úzko spojené s predčasným starnutím pleti.

  Prečítať článok

  Avokádo a čo nerobiť, aby vaša pleť vyzerala zdravo

  Slow life

  Avokádo a čo nerobiť, aby vaša pleť vyzerala zdravo

  Avokádo je milované food bloggermi po celom svete a s viac ako 4,686,153 instagramovými postmi ( a áno, stále ich pribúda ) je dnes úplne základnou surovinou v kuchyni každého správneho labužníka. Čo je ale hlavnou výhodou tejto takzvanej zázračnej suroviny, ktorú máte na nákupnom zozname? Spýtali sme sa odborníkov Dr. Niny Roos a Raphaela Grumana, ako čo najlepšie využiť prínosy, ktoré môže avokádo ponúknuť našej pleti. Požiadali sme ich, aby nám objasnili tiež vedecké fakty.

  Prečítať článok

  go to top