getGeoIPCountryCode = SiteAppCode = SK Test : 'SK/'

OK

OKCancel


Ďakujeme

Zavrieť
mediacachable:1

Aký vplyv má stres na naše telo a pleť?

Aký vplyv má stres na naše telo a pleť?
  • Obľúbené

Uzávierky, skúšky, nedokončené projekty, alebo skrátka bežný životný zhon? V dnešnom rýchlom svete je stres jedným z najskloňovanejších pojmov. Aký má vplyv na náš život a vzhľad?

Stres občas prepadne každého. A aj keď sa môže zdať, že je to skvelý hnací motor k dosiahnutiu najrôznejších úspechov, má na naše telo a myseľ neblahý vplyv. Aké sú najbežnejšie "negatívne účinky" stresu a ako s nimi bojovať?

Unavený vzhľad pleti a vrásky

Dlhý a únavný deň v kancelárii, nedostatok spánku a zbytočné stresovanie sa kvôli maličkostiam môže viesť k vyčerpaniu. To sa prejaví nielen únavou celého tela, ale aj na našej pleti. Vyzerá unavene, je bez jasu, zašednutá a všetky tieto negatívne faktory zároveň vedú aj k jej rýchlejšiemu opotrebeniu a starnutiu, teda aj k vráskam. Ak je to aj váš prípad, je na čase siahnuť po starostlivosti, ktorá pleti dodá viac energie, jasu a prirodzene ju vypne.

Viac nedokonalostí a vyrážok

Stres je tiež známy spúšťač celého radu reakcií, ktoré majú za následok zvýšený výskyt nedokonalostí, čiernych bodiek a pupienkov. Možno tomu predchádzať vhodnou starostlivosťou, predovšetkým šetrným čistením pleti a krémami, ktoré neupchávajú póry. Ak sa predsa len nejaký ten pupienok objaví, aplikujte koncentrovaný prípravok určený na lokálne nedokonalosti, vďaka ktorému rýchlejšie zmizne.

Vypadávanie vlasov

Nedostatok spánku, nevhodná strava a úzkosť majú okrem iného vplyv aj na našu vlasovú pokožku. Výsledkom je to, že vlasy nemajú dostatok vitamínu a nadmerne padajú. Skúste si preto oddýchnuť a dopriať si viac spánku. Nielenže to prospeje vašim vlasom, ale aj vašej psychickej pohode. Skúste tiež siahnuť po špeciálnych kúrach a šampónoch, ktoré vypadávanie vlasov zmiernia.

Doprajte si chvíľku pokoja

A čo je proti stresu vôbec najúčinnejšou zbraňou? Odpočinok. Zrelaxujte telo i myseľ pri behu alebo pri jóge. Jóga je skvelá, pretože kombinuje meditáciu a pohyb, vďaka čomu upokojíte telo i myseľ. Môžete si dopriať aj dobré jedlo alebo si užiť chvíľku pre seba pri aromatickej kúpeli. Svoju pleť potešíte nanesením masky, ktorá jej dodá stratenú energiu a vy si medzitým môžete čítať kvalitné knihu alebo vypočuť obľúbenú hudbu. Skrátka doprajte si chvíľku pre seba a rozmaznávajte sa.

Najčítanejšie

Avokádo a čo nerobiť, aby vaša pleť vyzerala zdravo

SLOW LIFE

Avokádo a čo nerobiť, aby vaša pleť vyzerala zdravo

Avokádo je milované food bloggermi po celom svete a s viac ako 4,686,153 instagramovými postmi ( a áno, stále ich pribúda ) je dnes úplne základnou surovinou v kuchyni každého správneho labužníka. Čo je ale hlavnou výhodou tejto takzvanej zázračnej suroviny, ktorú máte na nákupnom zozname? Spýtali sme sa odborníkov Dr. Niny Roos a Raphaela Grumana, ako čo najlepšie využiť prínosy, ktoré môže avokádo ponúknuť našej pleti. Požiadali sme ich, aby nám objasnili tiež vedecké fakty.

Prečítať článok

go to top