OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Ako správne aplikovať vysoko krycí korektor?

Korektory s vysokou krycou schopnosťou sú skvelé na zamaskovanie nedokonalostí, začervenania a nejednotného odtieňa pleti. Často je však ťažké správne ich „zapracovať do pleti“. Poradíme vám, ako na to!

Ako správne aplikovať vysoko krycí korektor?

Aký variant zvoliť?

Korektory sú dnes k dispozícii v mnohých rôznych formátoch – od tyčiniek a krémov až po tekuté korektory a korektory v ceruzke. Pri výbere prípravku, ktorý bude vyhovovať potrebám vašej pleti, venujte pozornosť dvom hlavným faktorom: textúre a krytiu. Pokiaľ chcete predovšetkým zakryť či korigovať príležitostné pupienky a nedokonalosti, voľte ľahšie zloženie korektora. Avšak hlavnou nevýhodou týchto produktov býva, že sa počas dňa môžu rozmazať či úplne zmiznúť.

Korektory s vyšším stupňom krytia sú oproti tomu hustejšie a na pleti vydržia dlhšie. Problém však môže nastať s ich „zapracovaním do pleti“. Krycí tuhý korektor od Vichy je navrhnutý tak, aby bol maximalizovaný jeho krycí účinok bez kompromisu na splynutie s pleťou.  Na pleti tak vydrží až 14 hodín, nedrobí sa a nepôsobí príliš husto.

Dermablend korekčná tyčinka
vydrží až 14 hodín

Korektor a kruhy pod očami

Ľahšie formuly v tomto prípade neposkytujú optimálne krytie, zatiaľ čo klasický stick či krém bývajú príliš kompaktné a drobia sa (a to najmä produkty s obsahom púdra). Pleť je navyše v oblasti pod očami najtenšia, preto je potrebné korektor pod očami vždy jedným prstom zľahka vklepať. Korekčná tyčinka Dermablend je obohatená o včelí vosk, a preto po pleti ľahko kĺže. Viac než 94 % testovaných subjektov uviedlo, že sa produkt ľahko zapracováva do pleti, a 98 % testujúcich ocenilo neuveriteľne ľahkú textúru s dlhou výdržou.[1]Hypoalergénne zloženie produktu navyše obsahuje alantoín, látku známu svojimi upokojujúcimi účinkami, čo je ideálne na boj so začervenaním pleti.

Tipy, ako zakryť začervenanie a nedokonalosti

Pokiaľ vás trápia pupienky a iné nedokonalosti, korektor skôr ako prstami aplikujte štetcom. Dosiahnete tak cielenejšie krytie v miestach, kde je to najviac potrebné. Pri rozsiahlejších plochách so zmenami zafarbenia alebo nejednotnou pleťou prípravok vklepkávajte prsteníčkom, dosiahnete lepšie krytie bez zbytočných nánosov prípravku. Vďaka vysokému krytiu a splývavej textúre je Korekčná tyčinka Dermablend ideálna na lokálnu korekciu nedokonalostí, jaziev, začervenania či nejednotného odtieňa pleti.

Zdroje:
[1] Testované na 69 ženách vo veku od 18 do 65 rokov. Všetky typy pleti.

Náš ikonický prípravok

 • Korekčná tyčinka s výdržou až 14 hodín - obrázok výrobku

  DERMABLEND

  Korekčná tyčinka s výdržou až 14 hodín

  Make-up

  Veľmi vysoké krytie, bez efektu masky, vodeodolná

 • Najčítanejšie

  Premena s Dermablend

  Pleť

  Premena s Dermablend

  Tím Vichy a časopis Cosmopolitan na začiatku januára hľadal nové tváre radu Dermablend. Vybrané dievčatá potom čakal deň profesionálneho fotenia a stylingu. Pozrite sa s nami, ako Dermablend dokáže vykúzliť úsmev na perách a zároveň zdvihnúť sebavedomie.

  Prečítať článok

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

  1 minúta
  na analýzu
  Vašej pleti

  Urobte si selfie

  Vyplňte informácie o svojom profile

  Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaša silná stránka
  Vrásky pod
  očami
  Vaša priorita
  Strata pevnosti pleti

  Objavte
  SkinconsultAI

  circle1circle2circle3circle4